Obrazem: Peugeot 3008 přijíždí na novém paltformě a vylepšeným kokpitem

Peugeot s modelem 3008 posunul na novou úroveň klíčové aspekty jako kreativní design, potěšení z jízdy a elektrický výkon. Tento nový vůz je dokonalým vyjádřením základních hodnot značky: Allure, Emotion, Excellence.

Značka Peugeot, která bude mít od roku 2025 nejširší nabídku elektromobilů ze všech evropských mainstreamovýchvýrobců automobilů, již nyní nahrazuje svůj bestseller zcela novým SUV typu fastback. Nový Peugeot 3008 je neodmyslitelnou součástí elektrické budoucnosti značky. K pohonu totiž využívá převážně elektromotory. Tento nový vůz dorazí na evropský trh v únoru 2024.

Současný Peugeot 3008 je bestseller, který si za posledních 7 let získal více než 1 320 000 zákazníků ve 130 zemích. Další etapou v životním cyklu této úspěšné řady je významně přispět k strategii přechodu značky Peugeot na čistě elektrický pohon. Cílem značky je už od roku 2025 nabídnout pro všechny modely produktového portfolia minimálně jednu plně elektrickou verzi a od roku 2030 prodávat v Evropě výhradněvozy se 100% elektrickým pohonem. S představením nového modelu 3008 tak vstupuje Peugeot do nové dimenze.

Peugeot 3008 je prvním modelem, který využívá zcela novou platformu STLA Medium skupiny Stellantis. Tato inovativní platforma je navržena tak, aby nabízela nejlepší výkon ve své třídě z hlediska kritérií, které jsou pro zákazníky nejdůležitější: dojezd (až 700 km), doba nabíjení (30 minut), potěšení z jízdy, výkon, efektivita a online služby (Tripplanner, Smart charging, Vehicle to load, Plug&Charge a aktualizace „Over The Air“).

Nový Peugeot 3008 se bude vyrábět výhradně v továrně v Sochaux ve Francii a do prodeje na evropském trhu se dostane v únoru 2024. Základem nabídky budou dva stupně výbavy: Allure a GT, se třemi pakety příplatkové výbavy na výběr a se třemi plně elektrickými pohony (210 k, 230 k s dlouhým dojezdem a 320 k se dvěma elektromotory a pohonem všech kol) a dvěma hybridními pohony (plug-in hybrid a mild-hybrid).

„Uvedení modelu Next-Level 3008 je významným krokem v radikální přeměně značky Peugeot na 100% elektrickou značku, která nastolí nová měřítka v oblasti designu, potěšení z jízdy a efektivity. Díky vnějšímu designu, velkolepému systému Peugeot Panoramic i-Cockpit, potěšení z jízdy a bezprecedentnímu elektrickému výkonu modelu Next-Level 3008 vstupuje Peugeot do nové éry, éry francouzské značky nabízející nejširší škálu elektromobilů na trhu," uvedla generální ředitelka Peugeot Linda Jacksonová.

Zdroj: Peugeot

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.