Roučková chce vzkřísit Samuraje a pak se s ním vydat na Dakar. O pomoc žádá i fanoušky

Olga Roučková se nevzdává svého snu o startu na Rallye Dakar. Nakonec se rozhodla pro vzkříšení 24 let starého Suzuki Samurai, které bylo odsouzeno ke zreznutí na vrakovišti,

Roučková, která se Dakaru zúčastnila už v sedle čtyřkolky a za volantem buggy SSV, měla příští ročník absolvovat v autě od Ultimate Dakar Teamu Tomáše Ouředníčka. To ale nakonec nevyšlo, takže Tým Ollie začal dumat, jak dál. Volba padla na kategorii Classic, která se vrací ke kořenům Dakaru a je v silách party kolem závodnické Amazonky auto za tak krátkou dobu postavit.

Nebude to vůbec jednoduché. Závodní speciál, který bude splňovat přísná pravidla Dakaru podle dobové specifikace, povstane z vraku. "Koupili jsme vrak. Samuraje. Suzuki Samurai. Pokud nám pomůžete, dostaneme ho na Dakar. A vy pojedete s námi,“ říká závodnice, která jako první Češka slavný závod dokončila hned dvakrát.

"Samuraje osadíme nejnovějšími bezpečnostními prvky tak, aby naše posádka byla maximálně v bezpečí. Úpravy zahrnují mimo jiné přídavnou palivovou nádrž, ochranný rám, hasicí systém, homologované závodní sedačky, šestibodové pásy. Ale než začneme řešit specifikace, musíme Samurajovi vdechnout život," popisuje Roučková plán s autem, které na vrakovišti už zarůstalo kopřivami.

Ten spočívá v crowfunfigu prostřednictvím platformy HitHit. "Závodní speciál musíme postavit takřka od nuly. To znamená vzkřísit legendárního Samuraje a roztlouct jeho benzínové srdce. Pokud vše dobře dopadne (a tohle dobře dopadne), přihlásíme se do kategorie Classic. Musíme to zvládnout s minimálními náklady, ale i ty jsou poměrně vysoké. Náš rozpočet potřebuje pomoc v podobě 100 tisíc korun," osvětlila rodačka z Děčína cílovou částku.

Foto: Tým Olgy Roučkové

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.