Pád z desátého místa a technické problémy. König má za sebou náročný začátek v IDM

Havárie z desáté pozice v deštivém úvodním závodě, techické problémy ve druhé jízdě. Oliver König zahájil své působení v německém superbikovém šampionátu IDM dvěma odstoupeními. Ze Sachsenringu přesto odjížděl s nadějí.

"Motorka je rozhodně silná, jenom na ní musíme zapracovat a vyladit ji. To by se nám mělo povést na nadcházejících testech. Chci moc poděkovat mým partnerům a lidem, kteří nás podporují," je český závodník do budoucna optimistou.

Že bude začátek Königova působení u stáje Hertrampf Racing složitý, naznačovalo již zimní dění. Tým totiž o své účasti v letošní sezoně rozhodl až v březnu. Na přípravu a testování s motocyklem Ducati Panigale V4R tak neměla parta okolo Denise Hertrampfa moc času. Podobně komplikovaná byla situace i u Königa. Český jezdec se totiž nejprve zranil při motokrosovém tréninku a pak si zlomil klíční kost při nehodě na silniční motorce.

A tato očekávání se potvrdila. "Víkend byl od začátku hektický, všechno si zatím sedá a s motorkou se učím. V pátek jsme nejdříve nastavovali převod, potom jsme měli problém se spojkou. V kvalifikaci jsme měli mechanický problém, takže jsem musel zajet do boxu, ztratil jsem hodně času a pak jsem zvládl zajet jen jedno čisté kolo," popisuje komplikovaný začátek víkendu.

V neděli dopoledne se ale situace začala otáčet k lepšímu. Königovi v prvním závodě svědčila mokrá trať a po startu z 18. pozice se brzy probil až na desátou příčku. Konec nadějí na solidní body ovšem přišel ve čtvrtém kole.

"Dostával jsem se do tempa a věřil si na dobrý výsledek. Bohužel jsem v zatáčce vyletěl z trati a musel položit motorku na zem, jinak bych zaletěl ve větší rychlosti do bariér. Byla to moje chyba," sypal si popel na hlavu po incidentu, který ho ze závodu vyřadil.

Ve druhém závodě už se jelo na suchu. König tentokrát vyražel ze 17. pozice. V úvodu opět postupoval vpřed a znovu atakoval bodované pozice. Ani v tomto případě mu ale nebylo souzeno dojet do cíle.

"Měnili jsme nastavení a motorka se chovala jinak. Nebyl jsem schopný akcelerovat v zatáčkách, najít grip. Hodně to klouzalo. Když jsem byl schopný se adaptovat, tak motor přestal řadit. Mechanici v něm našli nepřipevněný konektor," vysvětluje König svůj druhý výpadek.

Druhé dějství letošního IDM se uskuteční na přelomu května a června. Startovní pole zavítá na Oschersleben.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.