Pabiška se rozloučil s Jantar Teamem, příští Dakar pojede s vlastní stájí

Motocyklový závodník a 13násobný účastník legendární Rallye Dakar, David Pabiška opouští svůj dosavadní tým, Jantar Team a vrací se do vlastní stáje SP moto Bohemia racing team.

S tímto týmem absolvoval už svůj první Dakar v roce 2007.
 
„Jsem nesmírně rád, že jsem dva roky mohl reprezentovat Jantar Team pod vedením majitele a manažera Jana Miloně. Chci mu poděkovat,že jsem dostal tuto šanci a věřím, že naše vybudované přátelství bude i v dalších letech stále tak skvělé jako celé moje působení v Jantar Teamu. A znovu s pokorou a úsměvem, děkuji Jano,“ uvedl Pabiška.

SP moto Bohemia racing team není na závodním poli žádným nováčkem. Nejen, že za něj nastoupil Pabiška již při svém první Dakaru v roce 2007, ale tým se podílel rovněž na vzniku některých již fungujících motocyklových dakarských týmů.

Zkušený závodník se připravuje na rok 2023 a svůj start na Rallye Dakar pod vlastním týmem. V průběhu podzimu jej navíc čeká seriál vybraných závodů cross country v České republice.

Před nedávnem se navíc stal i novým ambasadorem Harley-Davidson pro první adventure touring značky, model Pan America. Ve spolupráci s Harley-Davidson rovněž připravuje jezdeckou akademii, kde si majitelé motocyklu Pan America 1250 budou moci užít dobrodružství právě s Pabiškou.

Foto: Archiv Davida Pabišky

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.