Pekař, Makeš a spol. znovu v akci. TCR Eastern Europe pokračuje v Polsku

Letošní sezona TCR Eastern Europe pokračuje o víkendu třetím podnikem v polské Poznani. Jakožto vedoucí muž šampionátu zahájí víkend Tomáš Pekař se sedmnáctibodovým náskokem před Michalem Makešem. To ale nebudou jediní čeští reprezentanti ve startovním poli.

Letošní sezona šampionátu TCR Eastern Europe pokračuje tento víkend třetím podnikem. Po závodech na Hungaroringu a Slovakiaringu se tentokrát startovní pole představí na okruhu v polské Poznani. Na této trati se série v minulosti ještě nepředstavila.

Zatímco v předchozích dvou sezonách se v TCR Eastern Europe radovali z titulu srbští závodníci Milovan Vesnić (2019) a Dušan Borković (2020), letos zatím seriálu kralují čeští závodníci. Nejlépe je na tom Tomáš Pekař. Tomu se z dosavadních čtyř závodů podařilo zvítězit ve třech. Na kontě má celkem 93 bodů a jeho náskok v čele průběžného pořadí činí 17 bodů.

V průběžném pořadí šampionátu TCR Eastern Europe vede Tomáš Pekař. Foto: Petr Frýba

Pekař sice v jednom případě, a to v prvním závodě víkendu na Slovakiaringu, nevyhrál, i přesto ale letos zatím TCR Eastern Europe nepoznalo jiného než českého vítěze. V první slovenské jízdě totiž triumfoval Michal Makeš, pro kterého se jednalo o premiérové vítězství v šampionátu. Právě jezdec stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra se v šampionátu nachází na celkovém druhém místě.

Kromě Pekaře a Makeše ale uvidíme v polské Poznani ještě také další dva Čechy – Petra Čížka a Radima Adámka. Čížek, který závodí za stáj Petra Fulína s názvem Fullinrace Academy, se v úvodu sezony potýkal s technickými problémy a se třemi body mu momentálně patří 13. místo. Radim Adámek ze stáje Horňák-Aditis má na kontě dva body a je patnáctý.

Petr Čížek nezažívá ideální vstup do sezony. Foto: Petr Frýba

Stáje Fullinrace Academy a Horňák-Aditis ale nasazují v letošní sezoně dva vozy. Týmovým kolegou Petra Čížka u Fullinrace Academy je německý jezdec Carol Wittke. Tomu se v úvodních dvou podnicích vedlo lépe než Čížkovi. Svého nejlepšího výsledku dosáhl v první jízdě na Slovakiaringu, kde skončil třetí a získal své první pódiové umístění v šampionátu. Ve druhém voze týmu Horňák-Aditis letos dostávají šanci účastníci projektu ESET Race Star. Zatímco na Hungaroringu dostal šanci Petr Fulín mladší, na Slovakiaringu nastoupil Miro Horňák a v Polsku se představí domácí závodník Bartosz Groszek.

V pátek má TCR Eastern Europe na programu volný trénink (9:40) a kvalifikaci (13:35). První závod víkendu se uskuteční v sobotu v 11:25 a jezdci do něj odstartují podle výsledků kvalifikace. Druhá jízda se pojede v neděli od 12:30. Do ní piloti vyrazí podle výsledků prvního závodu. Prvních šest až deset jezdců ovšem začne v obráceném pořadí. O tom, kolik pozic se bude otáčet, rozhodne los.

Úvodní foto: Petr Frýba

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.