Poškozený motor nedovolil více. Jordák v Přerově minimalizoval škody

Třetí podnik autokrosařského mistrovství republiky se u Radka Jordáka nesl ve znamení minimalizace škod. U účastníka kategorie SuperBuggy se totiž objevil problém s motorem, který mu neumožnil dosáhnout na lepší než na páté místo.

Do Přerova přijížděl Jordák jako třetí muž průběžného pořadí mistrovství republiky. Kromě toho byl posilněn stříbrným výsledkem z úvodního závodu mistrovství Evropy, který se konal o týden dříve v německém Seelow. V Přerově ale brzy zjistil, že podobný výsledek nebude možné zopakovat.

„Auto nám nefungovalo motoricky. Už v Nové Pace jsme zjistili, že došlo k poškození ventilu a že nám tak chybí koně, které potřebujeme. A tady se tento nedostatek výkonu projevil,“ říká Jordák ke svému vystoupení na dráze, která je velmi rychlá a jezdí se na ní až 190 km/h.

I přes výkonnostní nevýhodu se Jordák zvládl propracovat až do finále. V rozjížďkách totiž obsadil páté místo. Na této pozici se umístil i v závěrečné bitvě.

„Auto nemělo dostatečný výkon a zkrátka jsme se nemohli posunout dopředu,“ byl bezmocný.

I přes páté místo v Přerově udržel Jordák v průběžném pořadí kategorie SuperBuggy celkovou třetí příčku. Pro závodníka z Poříčí nad Sázavou ale letos není domácí šampionát prioritní. Jeho plánem je totiž odjet pouze úvodní čtyři podniky. Soustředit se chce především na mistrovství Evropy.

Do Lotyšska s novým motorem

A právě druhý letošní podnik mistrovství Evropy bude Jordákovým nejbližším vystoupením. Závod se uskuteční v lotyšské Muse o víkendu 3.-4. června. Zde už by českého jezdce slabý výkon motoru omezovat neměl.

„Současný motor půjde na opravu a do auta nasadíme náhradní, ať jsme připraveni,“ říká.

Do Lotyšska pojede Jordák jako druhý muž průběžného pořadí. Před ním se nachází pouze jeho krajan Petr Nikodém, který úvodní závod vyhrál. Jordák se letos v Evropě pokusí navázat na svůj úspěch z roku 2019, kdy se stal vicemistrem.

Foto: Zuzana Horáková

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.