Rallye Bohemia letos oslaví 50 let existence populární soutěže

Bohemia Rallye Mladá Boleslav načne v červenci druhou padesátku.

Rallye Bohemia, tehdy ještě pod názvem Rallye Škoda, se poprvé uskutečnila v červnu roku 1974. Stala se v podstatě nástupnickou soutěží po evropské Rallye Vltava, která zažila v témže roce o měsíc později svoji derniéru. A hned ve svém prvním ročníku byla Rallye Škoda zařazena do mistrovství ČSSR.

Letos se "Bohemka" uskuteční už po jedenapadesáté. Podle informací z organizačního výboru se soutěžní program uskuteční ve dnech 13. a 14. července. Rallye by měla mít podle slov ředitele Petra Pavláta kompaktnější charakter a posádky určitě uvítají i její zkrácení o jeden soutěžní den.

V sobotu 13. července by měl proběhnout v dopoledních hodinách shakedown, samotný start soutěže je naplánován na sobotní brzké odpoledne. První etapa se odehraje na Mladoboleslavsku a nebude chybět ani divácky oblíbená speciálka na autodromu v Sosnové. Ve druhé etapě, v neděli 14. července, pak posádky absolvují náročné rychlostní zkoušky na Turnovsku.

V rámci oslavy 50 let rallye (1974–2024) se uskuteční řada doprovodných akcí, které se ponesou v podobném duchu jako v roce 2023. Určitě nebudou chybět Bohemia Veterán Mladá Boleslav, Bohemia RC Rally Mladá Boleslav, Bohemia E-sport Virtual Rally, Bohemia Eco Energy Regularity.

Bohemia Rallye Mladá Boleslav 2024 je zařazena do mistrovství České republiky soudobých i historických automobilů a ve startovní listině nebudou chybět ani posádky slavné Skupiny B (Legendy). Generálním partnerem a významným spolupořadatelem, bez něhož by soutěž nešlo zrealizovat, je město Mladá Boleslav.

Foto: Luboš Novosád, Jiří Rohlena a archiv

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.