Jubilejní Rallye Vyškov nabízí slibné startovní pole

Seznam přihlášených posádek jubilejního třicátého ročníku Rallye Vyškov je nabízí vyrovnané souboje. Pátý díl Rallyesprint série se jede v sobotu.

Počet přihlášených posádek se zastavil na čísle 90. Se startovním číslem jedna se na Vyškovsku představí Adam Březík se Škodou Fabia R5. Dvojku poveze Martin Vlček s Hyundai i20 R5.

Bojovat o titul v poháru 2+ do Vyškova přijede také Vojtěch Štajf, který tentokrát přiveze Volkswagen Polo GTI R5. Mezi přihlášenými figurují i Karel Trněný se Škodou Fabia WRC, otec a syn Horákovi, David Tomek nebo Jiří Hanák s mladoboleslavskými speciály specifikace R5, respektive Rally2 Evo.

Na vyškovské tratě zavítá také rakouský pilot Martin Fischerlehner, který přijede otestovat vůz Ford Fiesta R5, jenž před nedávnem pořídil. Ve stejném voze diváci uvidí Martina Šikla, jehož atraktivní jízdu dobře znají z produkčního vozu Mitsubishi Lancer Evo IX. Návrat po letech na tratě české rallye zaznamená David Komárek s Fordem Fiesta Rally2.

Bojovat o titul se bude i v rámci hodnocení Rallyesprint série, protože ve Vyškově pojede kompletní špička. S vozem poháněným jednou nápravou představí Martin Mottl, David Štefan, Egon Smékal či Martin Lehký. Mezi historiky jsou největšími adepty na vítězství Martin Klepáč a Stanislav Budil. Atraktivní jízdu předvedou i rallyové naděje s vozy Opel Adam Cup v rámci stejnojmenného poháru.

Text a foto: Hanácký Rally Klub v AČR

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.