Na Rallye Vyškov po 28 letech vládl zahraniční jezdec

Dvojnásobný rakouský šampion Hermann Neubauer vyhrál jednatřicátý ročník Rallye Vyškov jednoznačně stylem start – cíl.

Ve své Škodě Fabia Rally2 Evo rakouský pilot od začátku postupně zvyšoval náskok na druhého Martina Vlčka s nejnovější verzí Hyundai i20 N Rally2. Ten na něj ztratil celkem téměř půl minuty.

„Jeli jsme velmi rychle, ale neriskovali jsme. Měli jsme případně ještě prostor pro zrychlení. Rallye Vyškov se mi líbila. Soutěž je to hodně kompaktní, takže jste prakticky pořád v autě a nesedíte moc v servisu. Kolem tratě bylo hodně fanoušků a byla tu zajímavá konkurence. Určitě se v budoucnu do Vyškova zase vrátím,“nešetřil chválou teprve druhý zahraniční vítěz. Tím prvním byl Ital Enrico Bertone, který vyškovskou rallye vyhrál hned dvakrát, a to v letech 1994 a 1995. Od té doby triumfovali pravidelně jen Češi a jejich nadvládu teď zastavil až Neubauer.

„Jsem rád, že jsme úspěšně vrátili po nešťastném konci na předchozí rallye. V tomhle autě jsem se cítil opravdu dobře. Dobré časy mi tam padaly už od shakedownu,“řekl v cíli druhý Martin Vlček. Ten zároveň vyhrál hodnocení Poháru 2+, kde začíná šlapat na záda Vojtěchu Štajfovi, který ve Vyškově skončil až pátý. Třetí místo si z Vyškova odvezl Polák Jaroslaw Koltun s Fordem Fiesta Rally2.

V hodnocení Rallyesprint série vyhrál s více než půlminutovým náskokem Jan Dohnal s Renaultem Clio S1600. Druhý skončil Martin Kouřil a třetí Patrik Rujbr. Nejrychlejší z historiků byl Otakar Zenkl mladší se Škodou Favorit 136 L. V rámci Opel Adam Cupu zvítězil Dominik Jakeš.

„Mám radost, že se Rallye Vyškov znovu obešla bez větších komplikací. Trochu mě překvapil vyšší počet odstoupivších, ale to k soutěžím prostě patří. Opravdu mě potěšil zájem diváků. Bylo jich hodně podél tratí a když jsem viděl množství fanoušků v servisu, tak jsem zíral. Dobře se poslouchají i pochvalná slova od některých posádek, zároveň ale stojím nohama na zemi a chceme Rallye Vyškov i dál vylepšovat,“prohlásil v cíli ředitel Rallye Vyškov Michal Palásek.

„Děkujeme městu Vyškov a dalším partnerům za spolupráci a děkujeme také všem obcím, kudy trať letošní rallye procházela. Bez součinnosti všech by nebylo možné naší soutěž uspořádat. Zbývá mi pouze dodat, že přípravy na Rallye Vyškov 2024 jsou tímto zahájené, takže za rok ve Vyškově zase na značkách,“dodal předseda Hanáckého rallye klubu v AČR, Ing. Ladislav Petráš.

Zdroj: Hanácký Rally Klub v AČR

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.