Filipu Podmolovi při skoku vypadlo rameno, přesto ovládl bratský souboj ve vzduchu

Freestyle motokrosař Filip Podmol se stal letošním domácím šampionem. Na akci Rock'n'ride, v rámci které se uspořádal jediný oficiální republikový závod, porazil svého staršího bratra Libora Podmola.

Ale cesta k titulu mistra ČR nebyla snadná. Naopak-. Byla velmi bolestivá. "Během jízdy mi ve vzduchu vypadlo rameno, když jsem se sápal po motorce ve vzduchu. Podařilo se mi ho ale nahodit zpět a mohl tak závod dokončit. Skvělé, že to tak vyšlo,“ uvedl Filip Podmol po vítězství v areálu Kavčák u Benešova.

Kritický okamžik přišel po čtvrtém skoku, při němž předváděl trik Seat Grab Superman. "Provedl jsem ho podle lidí asi nejvíce, co kdy viděli. Jen mi motorka uletěla o trochu víc než jsem čekal a při jejím chytání jsem si vyhodil rameno. Dopad byl pak velmi bolestivý,“ pospal náročný moment Podmol.

Freestyle motokrosař se ale nevzdal a dokázal si poradit. „Legendární Josh Sheehan mě naučil samostatně si nahodit rameno.Jakmile jsem s motorkou zabrzdil, sesedl jsem z ní a zatáhl rukama za špičky bot a šel pokračovat v jízdě. Bál jsem se, jestli mi rameno v jízdě zase nevypadne. Nestalo se tak,“ vysvětlil 25letý závodník, který triumfoval se ziskem 132 bodů. Libor Podmol jich získal 117.

"To, že jsem porazil mého bratra, mě tolik nepřekvapilo. Libor se v minulém roce věnoval převážně Rallye Dakar, to já jel freestyle motokros naplno,“ dodal Filip Podmol.

Foto: Ondřej Horálek

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.