Rybníček si může v Albrechticích zajistit tituly. Už má k dispozici nové pneumatiky

Marek Rybníček si již tento víkend v Albrechticích u Lanškrouna může teoreticky zajistit tituly vrchařského mistra republiky ve skupině 2 a kategorii 1. Na cestě za úspěchem se tentokrát bude moci opřít i o nové obutí, které při předchozím podniku neměl k dispozici.

Zatímco v průběžném pořadí kategorie 1 má Rybníček v čele náskok 49 bodů před Jiřím Mičánkem, ve skupině 2 vede o 31 bodů před Martinem Jermanem. Scénář, že si zajistí titul už na Albrechtickém kopci, se jeví reálně zejména v případě kategorie 1. Jiří Mičánek totiž letos startuje pouze ve vybraných podnicích a tento víkend bude chybět. Existuje tak velmi vysoká šance, že Rybníček navýší svůj náskok před ním nad 50 bodů. A právě to je suma, která bude při říjnovém posledním podniku na Automotodromu Brno k dispozici.

Albrechtický kopec patřil vždy mezi Rybníčkovy oblíbené podniky. Tak je tomu sice i v současnosti, radost ze startu v tomto klání mu ale kalí vzpomínky na tragickou událost z roku 2020.

"V roce 2020 zde zahynul můj kamarád Jirka Los. Dost mě to tehdy vzalo a dodnes se s tím jen těžko smiřuji. Od doby, co se to stalo, sem vždy jedu s tím, že budu závodit i za Jirku," vysvětluje jezdec stáje Liqui Moly Racing.

V Albrechticích na to Rybníčkek bude moci tlačit více než v červenci ve Vrbně pod Pradědem. Tehdy totiž musel kvůli nedostatku nových pneumatik startovat na starých. Nyní už ale má k dispozici čerstvé obutí.

"Konečně máme nové pneumatiky. Připravili jsme také nastavení pro rychlou trať. Klíčem k úspěchu bude schopnost podržet nohu na plynu v rychlých pasážích," poodhaluje Rybníček svou strategii.

Při víkendových závodech nebudou u Rybníčka ve hře pouze tituly ve skupině 2 a kategorii 1. Usiluje totiž i o titul vicemistra republiky v absolutním pořadí. Zde se ale pořád musí mít na pozoru. Zatímco šest bodů na něj ztrácí Karel Berger, o deset bodů za ním zaostává čtvrtý Josef Hlavinka mladší.

Z matematického hlediska stále existuje šance, že by Rybníček mohl získat titul i v celkovém hodnocení. Jeho ztráta na vedoucího Petra Trnku ale nyní činí už 72 bodů a ve hře jich je pouze 100. Tento víkend sice Trnka bude v Albrechticích chybět kvůli podniku mistrovství Evropy ve Švýcarsku, i v případě, že by Rybníček oba závody vyhrál, tak by stále Trnka vedl o slušných 22 bodů.

Foto: Archiv Marka Rybníčka

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.