Seat podporuje českou atletiku už čtvrt století

Seat a Český atletický svaz (ČAS) spolupracují již pětdvacátým rokem.

Úspěšné partnerství značky osobních automobilů s českými atlety je i nadále postaveno na společných hodnotách sahajících od sportovního ducha přes touhu po nejlepších výkonech až po univerzální zaměření. Seat podporuje českou atletiku rozmanitými způsoby. Český atletický svaz má již od roku 1999 pro své potřeby k dispozici flotilu vozů Seat a se značkou Seat se setkávají také diváci na českých atletických mítincích a účastníci sportovních akcí úspěšných projektů Atletika pro děti a Atletika pro rodinu s bohatým doprovodným programem pro rodiče a děti se zaměřením na pohyb a zábavu.
 
„Seat je již čtvrt století hrdým a spolehlivým partnerem české atletiky! Mám proto velkou radost, že i v letošním roce se budeme setkávat na atletických mítincích po celém Česku a společně s fanoušky povzbuzovat nejlepší české atlety,“ sdělil Aleš Novák, ředitel divize Seat společnosti Porsche Česká republika. „Stejně jako v mnoha našich praktických, komfortních a bezpečných modelech pamatujeme i v naší podpoře české atletiky na rodiny s dětmi, které si mohou na řadě míst zasportovat v rámci Atletiky pro děti a pro rodinu pod vedením zkušených trenérů, a získat tak důležité dovednosti pro zdravý a úspěšný život.“
 
„Máme velkou radost, že naše dlouhodobá spolupráce se skvělým partnerem, jakým je Seat, pokračuje i v roce 2024. Letošní atletická sezóna je totiž nabitá sportovními zážitky. Vedle závodů, jako je mezinárodní halový mítink Českého atletického svazu – Czech Indoor Gala, který se letos poprvé dostal do nejprestižnější série světové atletiky World Indoor Tour Gold, nás čeká také mistrovství republiky, halové mistrovství světa a mistrovství Evropy, ale především pak letní olympijské hry v Paříži,“ řekl Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu.

„Díky značce Seat finančně podporujeme přípravu samotných atletů, zvyšujeme úroveň domácích atletických mítinků a závodů, ale také rozvíjíme projekty, které rozpohybují nejen současnou, ale i budoucí generaci dětí. Příkladem je projekt Atletika pro děti, jenž prostřednictvím oddílů a klubů dává dětem možnost pravidelného pohybu, který je základem zdravého životního stylu,“ dodal.
 
Seat se v letošním roce bude prezentovat jako oficiální partner Českého atletického svazu mimo jiné v sérii mistrovství České republiky, kterou v únoru odstartuje halové mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě a v listopadu završí mistrovství ČR v přespolním běhu mužů, žen a juniorů v Praze. Další atletické mítinky, na nichž budou nejlepší čeští atleti bojovat o titul mistra ČR, se v roce 2024 uskuteční v Poděbradech, Pardubicích, Zlíně, Jablonci nad Nisou, Táboře a Praze-Běchovicích.
 
 
Seat se v souladu s dlouhodobou podporou české atletiky zaměřuje také na nejmenší sportovce a rodiny s dětmi, jimž usnadňují vstup do světa atletiky a sportu úspěšné projekty Atletika pro děti a Atletika pro rodinu. Organizátoři těchto akcí se snaží vést děti k přirozenému osvojování základních pohybových dovedností. Všestranná atletika zaměřená na rozmanité pohybové aktivity od běhu přes skok až po hod je pro získání základů zdravého pohybu a vývoje ideální. Malí sportovci se pak mohou po této základní atletické přípravě rozhodnout, zda chtějí pokračovat s výkonnostní atletikou nebo se věnovat jinému sportu.
                                                                           
Český dovozce automobilů Seat uzavřel první partnerskou smlouvu s Českým atletickým svazem v roce 1999, ale úspěšné české atlety podporoval zápůjčkami svých vozů již před tímto krokem. Vozy Seat od té doby zajišťují spolehlivou mobilitu výjimečným českým atletům, trenérům a funkcionářům ČAS. Fanoušci atletiky se s automobily značky Seat setkávají také na významných atletických mítincích.

Seat je rovněž dlouhodobým partnerem projektů Atletika pro děti a Atletika pro rodinu. Mezi nejprestižnější akce, realizované doposud v rámci vzájemné spolupráce značky Seat a Českého atletického svazu, patří halové mistrovství Evropy v atletice, které se uskutečnilo v březnu 2015 v Praze. Dalším významným mítinkem byl Kontinentální pohár 2018 pořádaný v Ostravě.

Zdroj: Porsche Česká republika s.r.o.

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.