Staněk v neděli nebodoval

Roman Staněk si v nedělním závodě asijské F3 v Dubaji žádné body nepřipsal. Skončil na jedenáctém místě.

V Dubaji o víkendu vyvrcholil předposlední čtvrtý podnik letošní sezony asijské formule 3. Na programu byl závěrečný třetí závod víkendu. Český jezdec Roman Staněk obsadil v prvních dvou závodech šesté a čtvrté místo. Nedělní klání mu už ale body nepřineslo.

Že tentokrát čeká na pilota stáje Hitech o něco těžší práce než v předchozích dvou závodech, bylo jasné již před startem. Na roštu, který byl poskládán podle výsledků páteční druhé kvalifikace, mu totiž připadlo dvanácté místo. Po prvním kole se ale Roman dokázal posunout na poslední bodovanou desátou pozici. V tom mu pomohly mimo jiné i potíže Guanju Žoua, který měl po startu z první pozice problémy rozjet se a začal se tak propadat pořadím.

Po necelých čtyřech minutách havarovala Amda Al Qubaisiová a na trať se vydal zpomalovací vůz. Krátce po restartu byla dokonce vyvěšena červená vlajka. Na vině byl incident mezi Jehanem Daruvalou a Alexandrem Bardinonem, po kterém Staněk povyskočil na devátou příčku.

Na body ale nakonec nedosáhl. Ve zbývajícím průběhu závodu se totiž propadl na dvanácté místo. Nejprve jej předjel Rafael Villagomez a v posledním kole českého pilota pokořili také Ajumu Iwasa s Cemem Bölükbaşım. V konečných výsledcích ale nakonec figuroval jako jedenáctý. Bölükbaşı byl totiž potrestán ztrátou jednoho místa a spadl na dvanáctou příčku.

Za týden se uskuteční poslední podnik letošní sezony asijské F3. Pojede se na Grand Prix variantě okruhu Yas Marina v Abú Zabí.

Výsledky třetího závodu víkendu: 1. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) 14 kol, 2. David Vidales (Španělsko, Abu Dhabi Racing by Prema) +2,454, 3. Patrik Pasma (Finsko, Evans GP) +5,458… 11. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) +19,852.

Průběžné pořadí: 1. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) 221 bodů, 2. Guanju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) 189 bodů, 3. Jehan Daruvala (Indie, Mumbai Falcons) 156 bodů… 10. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) 48 bodů.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: F3 Asian Championship