Staněk v sobotu vylepšil svůj nejlepší výsledek v asijské F3

Romanu Staňkovi se při sobotním závodě asijské F3 v Dubaji podařilo dosáhnout svého nejlepšího výsledku v šampionátu. Obsadil čtvrté místo.

V sobotu pokračoval v Dubaji předposlední podnik letošní sezony asijské formule 3. Na programu byl druhý víkendový závod. A český pilot Roman Staněk si v něm dojel pro svůj dosud nejlepší výsledek v tomto šamionátu.

Do závodu se startovalo podle druhých nejrychlejších časů z pátečního prvního závodu. Staňkovi stejně jako o den dříve připadla šestá příčka. Tu sice po startu udržel, v dalších kolech se ale začal propadat a najednou kroužil po trati jako devátý.

Zhruba po šesti minutách závodu se ale dostala do potíží Amna Al Qubaisiová a závod pro ni skončil. Na trať se vydal zpomalovací vůz. První kolo po restartu se našemu jezdci vydařilo a povyskočil na sedmou příčku.

Tím ale jeho posun neskončil. Netrvalo totiž dlouho a při souboji o druhé místo kolidovali Kush Maini se Staňkovým týmovým kolegou Royem Nissanym. Závod pro oba jezdce skončil a do akce byl znovu povolán zpomalovací vůz. Staněk se díky tomuto incidentu posunul na páté místo.

Zpomalovací vůz již zůstal na trati až do konce závodu a k dalšímu posunu výše už tak Staněk nedostal příležitost. I přesto se ale umístil v konečných výsledcích jako čtvrtý. Cílem sice projel na pátém místě, původně čtvrtý David Vidales ale dostal po skončení závodu pětisekundovou penalizaci, která jej odsunula až na jedenácté místo.

Závěrečný třetí závod předposledního podniku letošní sezony se uskuteční v neděli od 8:30 našeho času a Staněk to v něm bude mít o něco těžší než v prvních dvou jízdách. O podobě startovního roštu totiž rozhodly výsledky páteční druhé kvalifikace a v ní český pilot obsadil až 12. místo.

Výsledky závodu: 1. Patrik Pasma (Finsko, Evans GP) 11 kol, 2. Guanju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) +0,679, 3. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) +1,354… 4. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) +2,204.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) 196 bodů, 2. Guanju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) 177 bodů, 3. Jehan Daruvala (Indie, Mumbai Falcons) 156 bodů… 10. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) 48 bodů.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Hitech Grand Prix