Náročné Albrechtice přinesly Šubovi další stříbro. Víkend pro něj ale skončil předčasně

Ladislav Šuba si o víkendu připsal při předposledním podniku vrchařského mistrovství republiky v Albrechticích u Lanškrouna další pódiové umístění. Při sobotním závodě si totiž i přes náročné podmínky dojel pro druhé místo v klasifikaci skupiny 1. V neděli se ale kvůli stavu svého vozu rozhodl nenastoupit.

Na cestě za druhým místem ve skupině se musel Šuba vypořádat s deštěm. Ten závodníkům komplikoval život v odpoledních hodinách, kdy se pořádně rozpršelo. Nad Šubovy síly byl pouze letošní suverén skupiny 1 František Grünner. Ten závodí s vozem BMW E30, které má o 120 koní více než Šubovo BMW M3. Kromě toho přináší Grünnerovi výhodu také sekvenční převodovka.

Dalším stříbrným výsledkem si Šuba upevnil celkové druhé místo v této klasifikaci. Před třetím Ivem Krampotou, který letos startoval pouze ve třech podnicích, má k dobru 25 bodů. Už teď je ale jisté, že ani toto umístění mu k titulu vicemistra republiky stačit nebude. Výsledky skupiny 1 se totiž nebudou vyhlašovat, neboť kvůli nízkému počtu startujících během roku nebudou pro to splněny podmínky.

Se svým BMW M3 Šuba v Albrechticích soutěžil také v rámci kategorie 1. Zde ovšem obsadil 13. místo a žádné body tak nezískal. V celkovém pořadí zůstává na 25. místě se ziskem jednoho bodu, který si připsal za 10. příčku z prvního závodu ve Vrbně pod Pradědem. Celkově obsadil v sobotu 24. pozici.

Neděle bez závodění

V neděli se sice v Albrechticích uskutečnil ještě druhý závod víkendu, ten už se ale Šuby netýkal: "Potřebovali jsme ještě donastavit auto před podnikem mistrovství Evropy ve Slovinsku. Navíc se znovu objevily i nějaké problémy, které souvisely s naším kontaktem se svodidly při závodě FIA International Hill Climb Cupu v Osnabrücku. I to jsme tedy potřebovali dořešit," vysvětluje Šuba své rozhodnutí v neděli nestartovat.

Právě podnik ME ve Slovinské Ilirske Bistrici bude Šubovým nejbližším vystoupením. Uskuteční se o víkendu 2.-4. září. O dva týdny později by chtěl ale nastoupit také v chorvatském podniku Buzetski Dani, který letošní mistrovství Evropy uzavře. Rád by se zúčastnil i závěrečného klání mistrovství republiky, které se pojede 14.-15. října na Masarykově okruhu v Brně.

Foto: Ladislav Šuba via Facebook

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.