Hockenheimring se zahalil do černé. 21letý motocyklista Beinlich zahynul při nehodě

Svět motocyklových závodů truchlí. Ve věku pouhých 21 let tragicky zahynul Troy Beinlich. Německý závodník nepřežil nehodu při úvodním podniku německého vytrvalostního poháru na Hockenheimringu. Letos měl účinkovat ve třídě Supersport seriálu IDM.

"Navzdory veškerému úsilí záchranných složek a bezpečnostního personálu okruhu přišla pomoc příliš pozdě. Jsme zasažení a nesmírně smutní z toho, že nám tento sport opět ukázal svou odvrácenou tvář," vyjádřili se organizátoři závodu k tragické události ze soboty 30. března.

Hlavním programem závodníka z města Pößneck mělo být letos účinkování v německém mistrovství IDM. Zde měl v plánu absolvovat svou druhou sezonu v rámci třídy Supersport. Na "šestistovce" si odbyl svou premiéru loni v rodinném týmu, který tvořil spolu se svým starším bratrem Christophem. Úvodní dva podniky sice musel vynechat, neboť si před sezonou natřikrát zlomil levou lopatku, po svém návratu za řídítka ale zvládl posbírat 18 bodů a celkově skončil na 17. příčce. V sezoně 2024 se chtěl prosadit do nejlepší desítky.

O něco úspěšnější byl Beinlich při svém účinkování v kategorii Supersport 300. Zde se mu nejvíce vyvedla sezona 2017, ve které se umístil jako sedmý. Na stupně vítězů se ale v žádném ze závodů nedostal, i když několikrát byl velmi blízko. V pěti případech dorazil do cíle jako čtvrtý.

Jak přesně k tragické nehodě došlo, není jasné. Pořadatelé závodu tyto detaily ani zveřejňovat nechtějí, a to z pochopitelných důvodů.

"Chceme respektovat jeho rodinu a přátele, v tuto chvíli proto nechceme poskytovat žádné podrobnosti. Pochopte to a dejme jeho rodině čas truchlit. Rádi bychom vyjádřili upřímnou soustrast jak rodině, tak přátelům," stojí dále v prohlášení.

Na Hockenheimringu došlo ke smrtelné nehodě podruhé za relativně krátkou dobu. V září 2022 tu přišel o život i Leon Langstädtler, který nepřežil nehodu při volném tréninku na závěrečný podnik IDM. Langstädtler závodil v nejvyšší kategorii Superbike.

Foto: IDM/Dino Eisele

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.