Valašskou rallye ovládl Grjazin, Kopecký po boji porazil Mareše

59. ročník Kowax Valašské Rallye ValMez ovládl Nikolaj Nikolaj Grjazin s VW Polo GTI R5. Protože ruský jezdec účastnící se světového i evropského šampionátu bral body pouze do hodnocení Central Rallye Trophy, vítězem hodnocení MČR se stal celkově druhý Jan Kopecký ve Škodě Fabia Rally2 evo.

Bývalý tovární pilot škodovky porazil o pouhých 3,7 vteřiny Filipa Mareše s další Fabií Rally2 evo. Kopecký přitom dostal ještě desetivteřinovou penalizaci za pozdní příjezd do časové kontroly. Na populární Valašce nedošlo k očekávanému souboji vozů třídy Rally2 se starším „wéercéčkem“ Václava Pecha juniora. Obhájce titulu totiž hned v první rychlostní zkoušce kvůli defektu nabral skoro čtyři minuty a následně ze soutěže odstoupil.

V hodnocení „dvoukolek“ byl nejlepší René Dohnal v Peugeot 208 Rally4, jenž celkově obsadil 19. pozici. Dohnal byl také lídrem třídy RC4, když po boji pokořil druhého Ira Williama Creightona s Fordem Fiesta Rally4 o pět vteřin.

Domácí šampionát by měl pokračovat 8. a 9. května Rallye Šumava Klatovy. Po ní byla o 14 dní později v plánu Rallye Český Krumlov, ale pořadatelé se ji rozhodli přesunout na podzim.

Výsledky 59. Kowax Valašské Rallye ValMez najdete ZDE

Foto: Red Bull Content Pool