VIDEO: Další elektrická série začala velkou bouračkou. V Extreme E letěla Němka vzduchem

Nový šampionát elektrických SUV Extreme E zaujal hned v první kvalifikaci divokým letem pilotky Claudie Hürtgenové. Němka v jízdě na čas, kdy se ve voze týmu Abt Cupra střídala s Mattiasem Ekströmem, přehlédla kámen. Ten její vůz „nakopl“ a dál už fungovala čistá fyzika.

Speciál Odyssey 21 se několikrát otočil přes střechu a divoký let ukončil s koly vzhůru. Naštěstí jde o bytelné auto, takže závodnice z něj vylezla nezraněná. „Nejhorší bylo, že nám přestalo fungovat rádio a nemohla jsem týmu potvrdit, že jsem O.K.,“ řekla Němka po nehodě v souboji o postavení na startu Desert X-Prix v Saúdské Arábii.

Extreme E je nový off-road šampionát identických elektrických SUV Spark Odyssey 21. Účastní se ho také stáje mistrů světa formule 1 Lewise Hamiltona, Nico Rosberga a Jensona Buttona. V každému týmu jsou jeden pilot a jedna závodnice. Po sobotní kvalifikaci je na teréním okruhu v Al-Ula na neděli naplánovaný závod.

Bouračka zkušené okruhové pilotky připomněla sedm let starou premiéru jiného elektrického seriálu. V roce 2014 debutovala formule E v ulicích čínského Pekingu. Dramatický finiš skončil tím, že francouzský jezdec Nicolas Prost poslal německého soupeře Nicka Heidfelda do vzduchu. Pro vítězství si tak tehdy dojel Lucas di Grassi.

Foto: Extreme E