Víkendový přehled: Brno vidělo triumf legendárního Tyrrellu a Brabhamu, Power po pěti letech vyhrál v IndyCar na oválu

Druhý červencový víkend s sebou přinesl řadu významných závodů nejenom v Česku, ale také v zahraničí. Sledovat jste je mohli v našem přehledu.

Sobota 13. července

FIA ETRC (Nürburgring)

První závod


Norbert Kiss si připsal už 12. letošní vítězství. Po startu se jej sice snažil ohrozit domácí miláček Jochen Hahn, Němec ale nakonec projel cílem se ztrátou téměř pěti vteřin a musel se spokojit se druhým místem. Třetí skončil další domácí jezdec Sascha Lenz.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Druhá sobotní jízda přinesla druhý letošní případ, kdy nezvítězil Norbert Kiss. Na nejvyšší stupeň se tentokrát probojovala Steffi Halmová. Na druhé pozici skončil Jochen Hahn. Norbert Kiss se tentokrát z osmé pozice propacoval "pouze" na třetí místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Italská F4 (Mugello)

První závod

Freddie Slater dosáhl už na osmé vítězství v sezoně. Britský pilot ze stáje Prema o svém triumfu rozhodl až v předposledním kole, kdy se dostal před Jacka Beetona. Třetí dojel Akšaj Bohra.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Freddie Slater byl nejlepší i ve druhém závodě. Brit sice vyhrál stylem start-cíl, jen těsně za ním ale projeli cílem Akšaj Bohra s Rašidem Al Dhaherim.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MMČR na přírodních okruzích (Dolný Hríčov)

První závody

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Maverick Hill Climb Czech (Vrbno pod Pradědem)

První závod

Sobotní klání ve Vrbně pod Pradědem ovládl Tomáš Košek. Druhá skončila Kristýna Fillová a třetí Pavel Ulman.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Motocyklové MS žen (Donington Park)

První závod

Třetí závod sezony byl napínavý až do posledních metrů. Pro vítězství si dojela Ana Carrascová před Beatriz Neilaovou a Sarou Sanchezovou.

Maria Herrerová se po dvou triumfech z Misana musela spokojit se čtvrtou příčkou, průběžné pořadí ale stále vede. Před Carrascovou má k dobru dva body.

Adéla Ouředníčková dosáhla na svůj dosud nejlepší výsledek v sezoně. Česká závodnice obsadila 11. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Brno Grand Prix Revival (Brno)

První závod Masters Racing Legends 1966/1985 F1

První závod přinesl vítězství Matthewa Wrigleyho s Tyrrellem 011 z roku 1982. Druhý dojel Mike Cantillon s Williamsem FW07C a na třetí pozici se umístil Werner d´Ansembourg s Brabhamem BT49.

Výsledky ZDE

První závod ADAC historický východní pohár cestovních vozů

Vítězem se stal Jens Herkommer před Dieterem Hoffmannem a Sebastianem Drossem.

Výsledky ZDE

První závod Lurani Trophy Formula Junior

Formule Junior patřily Clivu Richardsovi. Na druhé pozici skončil Philipp Buhofer a na třetí Rudi Friedrichs.

Výsledky ZDE

První závod HGPCA – auta s motorem vpředu do roku 1961

Závod předomotorových monopostů skončil triumfem vozů Maserati. Jako první dojel do cíle John Spiers s modelem 250F. Druhý skončil Josef Otto Rettenmaier ve voze Maserati 250F Piccolo a třetí Ian Nuthall s Cooperem Bristol MkII.

Výsledky ZDE

První závod ADAC historický východní pohár Formule

Vítězem se stal Martin Kuntze před Thomasem Pfeiferem a Heikem Wernerem.

Výsledky ZDE
 

První závod Masters Endurance Legends

Masters Endurance Legends pro speciály z legendárního závodu 24 hodin Le Mans patřilo Keithu Frieserovi se Zytekem 09S. Druhý dojel Jamie Constable se Zytekem 04S a třetí Matteo Ferrer-Aza s Chevroletem Corvette C7R Daytona Prototype.

Výsledky ZDE

První závod HGPCA – auta s motorem vzadu do roku 1966

V "zadomotorovkách byl nejlepší Will Nuthall s Cooperem T53. Druhý dojel Justin Maeers a třetí Rudi Friedrichs. Ti rovněž startovali s monopostem Cooper T53.

Výsledky ZDE

ADAC GT Masters (Nürburgring)

První závod

Úřadující šampion Salman Owega a David Schumacher si připsali první letošní triumf v ADAC GT Masters. Celkoví lídři Tom Kalender s Eliasem Seppänenem si upevnili celkové vedení druhým místem. Třetí skončili Marcel Marchewicz a Julian Hanses.

Šlo o první závod ADAC GT Masters v novém vytrvalostním formátu. Jelo se na 80 minut a povinné byly dvě zastávky v boxech.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS superbiků (Donington Park)

První závod Superbike

Pohádka Topraka Razgatlioglua a BMW pokračuje. Turecký jezdec naprosto ovládl úvodní závod víkendu a druhému Alexi Lowesovi nadělil více než 11 vteřin. Za domácím závodníkem Kawasaki skončil na třetí pozici Álvaro Bautista. Šampion z posledních dvou letech se k bronzovému výsledku dostal po startu z 11. příčky.

Díky dalšímu vítězství navýšil Razgatlioglu svůj náskok v čele šampionátu již na 33 bodů. O druhé místo se momentálně dělí Álvaro Bautista s Nicolem Bulegou. Ital dokončil sobotní závod jako čtvrtý.

Domácí hvězda Jonathan Rea se ani tentokrát nedokázala prosadit na pódium. Šestinásobný šampion ovšem projel cílem jako pátý a porazil mimo jiné svého parťáka Andreu Locatelliho, který dojel na šesté pozici.

V úvodu dělal domácím fanouškům radost také Scott Redding. Jezdec satelitní stáje BMW Bonovo zpočátku figuroval na pódiovch pozicích. Nakonec ho ale vyřadil technický problém.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod Supersport

Adrián Huertas si pátým prvenstvím v sezoně upevnil celkové vedení. Španěl se dostal do čela ve druhém kole, kdy předjel skvěle startujícího Yariho Montellu. Od té doby již neměl konkurenci.

Montella se nakonec musel spokojit se třetí pozicí. Druhé místo mu totiž dvě kola před cílem sebral Stefano Manzi. Italskou dvojici dělilo v cíli pouhých 188 tisícin sekundy.

Šnůra nebodovaných výsledků Ondřeje Vostatka pokračuje. Jezdec stáje PTR Triumph tentokrát projel cílem jako sedmnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Extreme E (Dumfries a Galloway)

První závod

Kevin Hansen a Molly Taylorová vybojovali pro stáj Veloce první letošní triumf. Na druhé pozici dorazili do cíle Laia Sanzová s Fraserem McConnellem. Na třetí pozici skončili Timmy Hansen a Catie Munningsová z týmu Andretti.

Posádka stáje Nica Rosberga ve složení Johan Kristoffersson a Mikaela Ählin-Kottulinská, která před víkendem vedla průběžné pořadí, zažila hořký konec prvního závodu. Ählin-Kottulinská totiž ve finále kolidovala s Timmym Hansenem a kvůli poškození zadní části vozu byla klasifikována až jako čtvrtá.

Taylorovou a Hansena dostalo vítězství do čela šampionátu. Sanzová s McConnellem ztrácejí ze druhého místa pět bodů. Ählin-Kottulinská s Kristofferssonem se propadli na třetí pozici a jsou pozadu o osm bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Yamaha R3 Blu Cru FIM World Cup (Donington Park)

První závod

První závod vyhrál Martin Vich před Dawidem Novakem a Alessandrem di Persiem. Český jezdec Nicolas Zanin skončil bez bodů na 16. místě.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MotoAmerica (Laguna Seca)

První závod Supersport

V supersportech pokračovala přetahovaná mezi PJ Jacobsenem a Mathewem Scholtzem. Rozdílem 772 tisícin sekundy se nakonec radoval Jacobsen a snížil tak Scholtzovo vedení na 23 bodů. Třetí skončil Blake Davis.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Neděle 14. července

MotoAmerica (Laguna Seca)

První závod Superbike

Cameron Beaubier zaznamenal první vítězství po zlomenině paty. Zatímco na druhém místě dorazil do cíle Josh Herrin, třetí skončil i navzdory pětisekundové penalizaci za ulitý start Cameron Petersen.

Jakea Gagneho i nadále sužuje syndrom arm pump, neboť operaci plánuje podstoupit až po podniku v Laguně Sece. V sobotu dojel do cíle jako pátý. O poznání hůře dopadl Bobby Fong, který před začátkem víkendu vedl šampionát. Tentokrát však upadl a nedojel.

Do čela šampionátu se po sobotním závodě posunul Josh Herrin, rozhodně si ale nemůže být ničím jistý. Jake Gagne na něj totiž ztrácí jeden bod, přičemž třetí Cameron Petersen zaostává o pouhé dva body. Bobby Fong se propadl na čtvrtou pozici, odkud za prvním místem zaostává o 11 bodů. Cameron Beaubier je šestý s 41bodovým mankem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Supersport

Další souboj PJ Jacobsena a Mathewa Scholtze a další triumf prvního jmenovaného. Scholtz musel skousnout porážku o 711 tisícin sekundy a jeho celkový náskok se ztenčil na 18 bodů. Třetí pozici obsadil Blake Davis.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

IndyCar (Iowa)

První závod

Šesté vítězství v kariéře, první na oválu. Úvodní klání v Iowě patřilo Scottu McLaughlinovi. Druhý skončil Patricio O´Ward a třetí Josef Newgarden.

Pilot stáje Penske rozhodl o svém triumfu při prvních zastávkách v boxech. Po nich se totiž zvládl posunout před vítěze kvalifikace Coltona Hertu. Jezdec stáje Andretti byl v závodě nakonec klasifikován až jako jedenáctý. Doplatil totiž na žlutou fázi, která přišla krátce po jeho druhé zastávce v boxech.

Pro lídra šampionátu Álexe Paloua skončil závod již po 175 kolech. Španěl udělal jezdeckou chybu a havaroval. Jeho průběžné vedení se z tohoto důvodu ztenčilo na 37 bodů před Patriciem O´Wardem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ME v závodech do vrchu (Trofeo Vallecamonica)

Závod

Italští příznivci viděli vítězství domácího miláčka. Christian Merli vybojoval celkový triumf po souboji s Geoffreyem Schatzem. Francouz byl sice ve druhé jízdě nejrychlejší, v té první ale skončil až čtvrtý a v konečném součtu mu na Merliho chyběly necelé čtyři vteřiny.

Petru Trnkovi uniklo pódium o dvě a půl sekundy. Český závodník se musel spokojit se čtvrtou pozicí za bronzovým Corentinem Starckem.

Švýcar s českou licencí Ronnie Bratschi obsadil celkové deváté místo. Jaroslav Surowka skončil třináctý, Karel Berger čtrnáctý, Tereza Machová patnáctá, Lukáš Studený osmnáctý, Michal Jindra dvacátý třetí, Pavel Kotek třicátý první a Lukáš Müller třicátý druhý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Brno Grand Prix Revival (Brno)

Druhý závod ADAC historický východní pohár Formule

Nedělní závod patřil Nilsi Holgeru-Wilmsovi. Druhá dojela Jeanette Siegertová a třetí Heiko Werner.

Výsledky ZDE

Závod Masters Gentlemen Drivers Pre-66 GT Cars & Touring Cars

Triumf vybojovala posádka Stephan Jöbstl - George McDonald s Lotusem Elan 26R. Stejný vůz dojel do cíle jako druhý, avšak s tím rozdílem, že za jeho volantem se střídali Philipp Buhofer a Andy Willis. Třetí dojel vůz TVR Griffith s rakouskou dvojicí Ingem Strolzem a Thomasem Matzelbergerem.

Výsledky ZDE

Druhý závod ADAC historický východní pohár cestovních vozů

Druhý závod historického východního poháru cestovních vozů ADAC vyhrál Jens Herkommer. Na druhé pozici skončil Dieter Hoffmann a na třetí Jens Vogt.

Výsledky ZDE

Druhý závod Masters Racing Legends 1966/1985 F1

Neděli kraloval legendární Brabham BT49. Za jeho volantem seděl Werner d´Ansembourg z Belgie. Sobotní vítěz Matthew Wrigley s Tyrrellem 011 dojel druhý a třetí skončil Steve Hartley s McLarenem MP4/1.

Výsledky ZDE

Druhý závod HGPCA – auta s motorem vpředu do roku 1961

Mezi předomotorovými vozy byl opět nejlepší John Spiers s Maserati 250F. Druhý dojel Ian Nuthall v monopostu Cooper Bristol MkII a třetí Josef Otto Rettenmaier s Maserati 250F Piccolo.

Výsledky ZDE

Druhý závod Lurani Trophy Formula Junior

Clive Richards zaznamenal druhé vítězství v Lurani Trophy Formula Junior. Druhý dojel Philipp Buhofer a třetí Rudi Friedrichs.

Výsledky ZDE

Druhý závod Masters Endurance Legends

Neděle byla vítězná pro Jamieho Constabla se Zytekem 04S. Na druhé pozici skončil Keith Frieser se Zytekem 09S a na třetí Matteo Ferrer-Aza s Chevroletem Corvette CR7 Daytona Prototype.

Výsledky ZDE

Druhý závod HGPCA – auta s motorem vzadu do roku 1966

Will Nuthall s Cooperem T53 zopakoval sobotní vítězství v "zadomotorovkách". Justin Maeers, který startoval se stejným monopostem jako Nuthall, dojel druhý. Také třetí místo si připsal Cooper T53, tentokrát s Rudim Friedrichsem za volantem.

Výsledky ZDE

MMČR na přírodních okruzích (Dolný Hríčov)

Druhé závody

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Maverick Hill Climb Czech (Vrbno pod Pradědem)

Druhý závod

Nedělní pódium zcela kopírovalo to sobotní. Vyhrál Tomáš Košek před Kristýnou Fillovou a Pavlem Ulmanem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

FIA ETRC (Nürburgring)

Třetí závod

Norbert Kiss dosáhl už na 13. triumf v sezoně. Maďar to ale tentokrát neměl ani trochu lehké. V úvodu měl totiž potíže se řazením a postupně se propadl na čtvrtou pozici. Poté se ovšem vrátil zpět do tempa a v 11. kole se nakonec dostal zpět do vedení, když využil malé chyby domácího Jochena Hahna.

Hahn sice mohl dlouho snít o domácím vítězství, nakonec ale musel přijmout porážku a druhé místo v cíli. Třetí skončil Sascha Lenz.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Čtvrtý závod


Antonio Albacete se dočkal prvního letošního vítězství. Španěl využil skutečnosti, že po nepovedeném třetím závodě, který dokončil jako sedmý, startoval ze druhé pozice. Z té se brzy vypořádal se Steffi Halmovou a ujal se vedení.

Jochen Hahn nakonec projel cílem jako druhý, přičemž Sascha Lenz bral třetí příčku. Norbert Kiss se propracoval pouze na čtvrté místo a letos poprvé tak chyběl na stupních vítězů. Steffi Halmová nakonec obsadila pátou příčku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Italská F4 (Mugello)

Třetí závod


Freddie Slater dotáhl víkend v Mugellu k dokonalosti. Pilot stáje Prema ovládl stylem start-cíl i třetí jízdu víkendu. Proháněl ho však Jack Beeton, který na Slatera nakonec ztratil 547 tisícin sekundy. Třetí skončil Gustav Jonsson.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MČR v ecoRally (Bohemia Eco Energy Regularity)

Michal Žďárský získal další vítězství. Druhý skončil Kryštof Hájek a třetí Petr Vomáčka.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS superbiků (Donington Park)

Superpole závod Superbike

Topraku Razgatliogluovi patřil i druhý závod. Jezdec stáje BMW porazil  o téměř pět sekund Nicola Bulegu, který v úvodu vedl. Jonathan Rea se konečně dočkal. Šestinásobný šampion projel cílem jako třetí a dosáhl na svá první stupně vítězů s Yamahou.

Álvaro Bautista projel cílem jako šestý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


Druhý závod Superbike

Toprak Razgatlioglu nenašel přemožitele ani na závěr víkendu. Turek tentokrát nadělil Nicolu Bulegovi osm vteřin. Domácí barvy tentokrát reprezentoval na stupních vítězů třetí Alex Lowes.

Úřadující šampion Álvaro Bautista zažil komplikovaný závod. Španěl upadl už cestou na startovní rošt. Zvládl však odstartovat a nakonec projel cílem jako pátý.

Jonathan Rea se tentokrát musel spokojit s osmým místem. Šestinásobný šampion ještě v posledním kole bojoval s týmovým kolegou Andreou Locatellim. Ital nakonec zkušenějšího parťáka porazil a skončil sedmý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Supersport

Yari Montella sice projel cílem jako první, přesto mu ale muselo stačit druhé místo. Jezdec stáje Barni totiž v posledním kole překročil traťové limity, za což ho potkal odsunu o jednu pozici dozadu. Na nejvyšší stupeň se díky tomu dostal Adrián Huertas a upevnil tak celkové vedení. Třetí skončil Jorge Navarro.

Ondřej Vostatek obsadil 20. místo. Na kontě mu tak stále zůstávají jenom dva body z únorového prvního závodu sezony na Phillip Islandu, který dokončil jako čtrnáctý.

Závod byl v úvodu přerušen červenou vlajkou. Na vině byl incident mezi Johnem McPheem, Krittapatem Keankumem, TJem Tomsem a Federicem Fulignim.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS v sajdkárkrosu (Iffendic)

První závod

Killian a Evan Prunierovi vyhráli první závod. Na druhém místě skončili Marvin Vanluchene s Glennem Janssensem a třetí pozici obsadila posádka Daniels Lielbardis - Bruno Lielbardis.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


Druhý závod

Marvin Vanluchene a Glenn Janssens byli nejlepší ve druhém závodě víkendu. Killian a Evan Prunierovi tentokrát brali druhé místo. Koen Hermans s Benem van den Bogaartem obsadili třetí příčku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Motocyklové MS žen (Donington Park)

Druhý závod

María Herrerová vrátila úder. V neděli si dojela pro třetí triumf v sezoně, když udolala po těsné bitvě Anu Carrascovou. Svým triumfem navýšila průběžné vedení na osm bodů.

Třetí dojela Sara Sánchezová. Adéla Ouředníčková byla klasifikována na desáté pozici a opět tak vylepšila své maximum.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Czech Kart Open (Wackersdorf)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MČR v rallye (Bohemia Rally Mladá Boleslav)

Dominik Stříteský obhájil loňské prvenství na Bohemce a dosáhl na druhé letošní vítězství v MČR. Druhý skončil Filip Mareš a třetí Jan Kopecký.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ADAC GT Masters (Nürburgring)

Druhý závod

Salman Owega s Davidem Schumacherem dosáhli na vítězství i při 40minutovém klání v neděli. Druzí skončili Finn Wiebelhaus a Jannes Fittje. Bronz brali Leon Köhler a Maxime Oosten.

Tom Kalender s Eliasem Seppänenem zaznamenali šestou pozici. V čele šampionátu zůstávají.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Extreme E (Dumfries a Galloway)

Druhý závod


Kevin Hansen s Molly Taylorovou kralovali také druhému závodu. Ten měl zcela stejné pódium jako v sobotu. Zatímco druhou pozici obsadili Laia Sanzová s Fraserem McConnelem, třetí skončili Catie Munningsová a Timmy Hansen.

Stáj Nica Rosberga opět zažila problematické finále. Mikaelu Ählin-Kottulinskou totiž potkal defekt. I proto obsadila s Johanem Kristofferssonem pouze čtvrté místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

WEC (Interlagos)

Závod

Toyota dosáhla na druhé prvenství v sezoně. Tentokrát se o něj postarala posádka ve složení Sébastien Buemi, Brendon Hartley a Rjó Hirakawa.

Za trojicí japonské značky skončily vozy Porsche. Zatímco druhou pozici obsadili lídři průběžného pořadí Kévin Estré, André Lotterer a Laurens Vanthoor, třetí skončili jejich parťáci Matt Campbell, Michael Christensen a Frédéric Makowiecki. Obě posádky se dostaly během šestihodinovky do potíží. Zatímco Vanthoora postihl v úvodu defekt po kolizi s Willem Stevensem, druhou posádku Porsche potkala kolize s vozem třídy LMGT3 a na jejich prototypu se musela měnit zadní část.

Toyota zpočátku směřovala za dvojitým vítězstvím. Mikea Conwaye, Kamuje Kobajašiho a Nycka de Vriese ovšem v polovině závodu potkal problém se senzorem tlaku paliva. Nakonec byla trojice klasifikována jako čtvrtá.

Ferrari zažilo po vítězném Le Mans menší ústup ze slávy. Zatímco James Calado, Alessandro Pier Guidi a Antonio Giovinazzi obsadili pátou příčku, Nicklas Nielsen, Antonio Fuoco a Miguel Molina skončili šestí.

V LMGT3 triumfovali Klaus Bachler, Alex Malychin a Joel Sturm.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

IMSA SportsCar Championship (Mosport)

Závod

Ve 160 minut dlouhém závodě, který nebyl vypsán pro vrcholnou třídu GTP, kralovaly podle očekávání prototypy LMP2. Zvítězili Tom Dillmann a Nick Boulle. Na druhém místě dojeli Felipe Fraga a Gar Robinson, třetí pozici obsadili Scott Huffaker a Steven Thomas.

V GTD Pro byli nejlepší Alexander Sims a Antonio García. V GTD si dojeli pro vítězství Roman de Angelis a Spencer Pumpelly.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Yamaha R3 Blu Cru FIM World Cup (Donington Park)

Druhý závod

Ve druhém závodě zvítězil Alessandro di Persio. Druhý skončil Marc Vich a třetí Gonzalo Sanchez Melendez. Český jezdec Nicolas Zanin bodoval 13. místem.

Sanchez Melendez stále vede průběžné pořadí. K dobru má 10 bodů před Vichem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

IndyCar (Iowa)

Druhý závod

Will Power vyhrál po téměř pětiletém čekání oválový závod. Pilot stáje Penske sice startoval až jako dvacátý druhý, vyplatilo se mu však šetření paliva a delší stinty. O svém triumfu definitivně rozhodl po druhém kole zastávek, kdy se vrátil z boxů před Álexem Palouem.

Palou se musel spokojit se druhou pozicí, když Powerovi podlehl o pouhých 392 tisícin sekundy. Jako třetí projel cílem vítěz ze soboty Scott McLaughlin.

Álex Palou sice nezvítězil, spravil si však chuť po sobotě, kdy havaroval a nedojel. V šampionátu momentálně vede o 35 bodů před Willem Powerem. Australan přeskočil Patricia O´Warda, který dojel šestý.

Závěr závodu přinesl velkou nehodu. Ray Robb najel zezadu na monopost Alexandera Rossiho, proletěl se vzduchem a šel do kotrmelců. Jezdec byl převezen do nemocnice na další vyšetření, po nehodě byl při vědomí. Do incidentu se připletli také Ed Carpenter s Kylem Kirkwoodem, kteří se ve snaze vyhnout kolizi roztočili a nakonec kolidovali nejen mezi sebou, ale také s Rossim.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

NASCAR Cup Series (Pocono)

Závod

Druhé letošní vítězství pro úřadujícího šampiona. Ryan Blaney se sice v závěrečných kolech musel obávat o stav své nádrže, tři žluté fáze mu ale pomohly dokončit závod bez zastávky v boxech a vyhrát. Druhý skončil Denny Hamlin a třetí Alex Bowman.

Kyle Larson obsadil až 13. pozici. Jezdec stáje Hendrick Motorsports byl potrestán za překročení rychlosti v boxové uličce, kvůli čemuž musel po jedné ze žlutých fází restartovat závod až ze zadních pozic. V čele průběžného pořadí přesto zůstává.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Pondělí 15. července

MotoAmerica (Laguna Seca)

Druhý závod Superbike

Josh Herrin si upevnil celkové vedení. Při druhém závodě na okruhu Laguna Seca totiž vyhrál. Druhý skončil Cameron Beaubier a třetí Sean Dylan Kelly.

Herrin má nyní v čele náskok 15 bodů. Jeho nejbližším pronásledovatelem je Jake Gagne, který dojel ve druhém závodě víkendu jako pátý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Foto: Automotodrom Brno

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.