Šťastná Britka se vřítila do dějin "záložní série" IndyCar

Jamie Chadwicková se nedělním vítězstvím v závodě INDY NXT na okruhu Road America zapsala do historie „zámořské formule 2“.

26letá Britka vyhrála podnik INDY NXT jako první žena od roku 2010 a jako teprve třetí žena v historii šampionátu a jeho předchůdců.

Rodačka z Bathu byla v čele od startu z pole position a vedla celých 20 kol. Po přerušení závodu následoval dvoukolový sprint do cíle, během něhož trojnásobná šampionka ženské W Série udržela nervy na uzdě.

„Říkala jsem si: ‚Pojď!‘ Začaly nám trochu odcházet pneumatiky, takže jsem věděla, že musím být agresivní. Věděla jsem, že moji pronásledovatelé bojují o titul šampiona. Opravdu jsem dnes chtěla vyhrát," prohlásila Chadwicková.

„Nemám slov. Upřímně řečeno, jsem trochu dojatá. Letos jsme měli neuvěřitelné auto a prostě jsme s tím nedokázali nic udělat. Jsem moc ráda, že jsme se tam udrželi,“ dodala v cíli šťastná vítězka.

Pilotka týmu Andretti Global navázala na triumf Pippy Mannové v roce 2010 na oválu Kentucky Speedway. Další ženskou vítězkou je Ana Beatrizová, která zvítězila v letech 2008 a 2009 na oválech v Nashvillu a Iowě.  Chadwicková je první ženou, která vyhrála závod INDY NXT na klasickém závodním okruhu.

Chadwicková vyhrála o 0,8203 sekundy před svým týmovým kolegou Louisem Fosterem. Ten jen o 0,0236 sekundy porazil vedoucího jezdce seriálu Jacoba Abela. Tím snížil jeho náskok na 19 bodů.