Macík předvedl Čendu v Sedlčanech, fanoušci se mohli na kamion podepsat

V sobotu se na náměstí v Sedlčanech sešel tým MM Technology s fanoušky v rámci akce Hurá na Dakar.

Fanoušci se setkali s posádkou Čendy ve složení Martin Macík junior, František Tomášek a David Švanda. Zároveň vyprovodili techniku na cestu do Barcelony, kde začíná letošní Dakar technickými přejímkami.

Již tradiční setkání s fanoušky na sedlčanském náměstí proběhlo letos ve velkém stylu. Na místě se fanoušci osobně rozloučili s celou posádkou i technikou, která čítala kromě továrního kamionu Čendy i doprovodná vozidla a bylo pro ně připraveno i několik překvapení. „Fanoušci jsou pro nás motorem, který si vozíme na Dakar s sebou. Proto jsme letos rozšířili místa, kam se mohli na Čendu podepsat a strávili jsme s nimi co nejvíc času bylo možné, i přes tu zimu. Naštěstí nikdo nezmrznul, možná i díky tomu, že jsme zrovna vypustili novou týmovou kolekci s fakt teplou bundou, kterou si každý mohl koupit na místě,“ shrnul Macík setkání v Sedlčanech.

Nepřehlédnutelný oranžový kamion dominoval nejen náměstí, ale v uplynulých měsících i dílně. „Na Dakar je potřeba být maximálně připravený, aby vše fungovalo, jak má. Proto i když Čenda prošel kromě vyladění podvozku jen drobnými vylepšeními, prakticky jsme vyměnili všechny hlavní díly za nové, takže je to vlastně nové auto,“ popsal práce mechanik Švanda. Úpravami prošel i jeden z doprovodných kamionů, a to „bydlík“, který dostal upgrade v podobě elektronických vyjížděcích bočnic a vylepšení interiéru.

Na Dakar se z dílny MM Technology kromě Čendy podívají ještě čtyři kamiony, které budou mít v Saúdské Arábii tu péči týmových mechaniků. Vedle továrního kamionu Čendy pojedou Dakar také dva vozy týmu Italtrans Racing a jeden v barvách Firemen Dakar Teamu. Všichni se shledají nejprve v Barceloně, kde letos proběhnou 1. 12. administrativní a technické přejímky. Týmy také obdrží svá startovní čísla. „Veškerou dokumentaci jsme velmi pečlivě připravili a vyplnili, takže zbývá jen se po cestě neztratit. Přece jenom je to o 600 km dál, než jsme byli zvyklí jezdit, když přejímky probíhaly v Marseille,“ vysvětlil navigátor Tomášek.

První změnou pro tým je startovní číslo, které nezačíná pětkou, ale šestkou. Došlo totiž ke změně v kategoriích, takže Čenda dostal čísleo 601. Samotná soutěž doznala změn hlavně přidáním formátu 48 Chrono, což je prakticky jedna dlouhá a náročná maratonská etapa, kterou závodníci absolvují během dvou dnů. Mimo ní na programu nechybí ani pozměněná maratonská etapa. „Bude to náročný Dakar. Začínáme na jihu směr Empty Quarter, na konci závodu nás čeká Ha‘il, také nový formát 48 Chrono – maratonská etapa se 2 hodinami na servis – a samozřejmě drsný terén, ve kterém v jedné části pravděpodobně najedeme až 2 000 km za dva dny. Bude to výzva, ale to my máme rádi“, přiblížil Macík trasu lednového maratonu.

Zdroj: MM Technology

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.