Ze Slovenska do Brna. RTR projects sbíralo úspěchy i na domácí půdě

Další vítězství pro RTR projects. Při třetím letošním podniku Zeknova Carbonia Cupu se o něj postaral Sergej Pavlovec. Ten vybojoval na Masarykově okruhu v Brně triumf ve třídě C5. Spokojen odjížděl také Jan Mareček.

"Bylo to skvělé. Sergej dokázal zvítězit ve třídě C5 a pořádně si zabojoval. Po závodě byl opravdu nadšený. Závod si užil i Jan Mareček, který musel čelit pořádně nabité konkurenci," hodnotil brněnské vystoupení výkonný ředitel týmu Tomáš Fanta.

Sergej Pavlovec, který nastoupil s vozem KTM X-Bow RR, ovládl v rámci třídy C5 jak kvalifikaci, tak samotný závod. To ale neznamená, že cesta za triumfem byla snadná. Bývalému účastníkovi závodů 24H Series pořádně zatopil Miroslav Šimon, který startoval se stejnou technikou.

"Hned v první zatáčce mě předjel a pak si svou pozici skvěle bránil asi čtyři nebo pět kol," říká Pavlovec, pro kterého ale nakonec souboj měl úspěšný konec. "Dohnal jsem ho k chybě a tím jsem se dostal do čela. Pak už jsem jenom zvyšoval náskok a dojel si pro první místo," popisuje rozhodující moment závodu.

Jan Mareček si při svém návrat za volant vozu KTM X-Bow GTX užil velkou spoustu zábavných soubojů. O konkurenci měl totiž ve třídě A9 postaráno. Celkem se do ní přihlásilo 13 aut. Mezi nimi nechyběl mimo jiné ani účastník závodu 24 hodin Le Mans Miro Konopka s vozem Lamborghini Huracán GT3.

"Řekl bych, že si pořádně zazávodil. Dokázal totiž předjet pět nebo šest aut," hodnotí Marečkův výkon Tomáš Fanta. "Ta kategorie byla extrémně nabitá. Nastoupily dva vozy GT3, ale také několik Porsche 922 nebo Lamborghini Super Trofeo," přibližuje Fanta konkurenci, které musel Mareček čelit.

Další dějství letošního ročníku Zeknova Carbonia Cupu se odehraje ve středu 3. července. Letos už podruhé se pojede na Autodromu Most, kde sezona v dubna začala. RTR projects ale uvidíme v akci ještě dříve. Během posledního červnového víkendu se ukáže v belgickém Spa-Francorchamps, kde bude pokračovat aktuální ročník šampionátu Fanatec GT2 European Series. Závody se uskuteční jako součást doprovodného programu 24 hodin Spa.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.