Toyota má v továrním týmu pro Dakar dva nováčky, získala hvězdu lehkých prototypů

Toyota Gazoo Racing ještě před potvrzením kompletního továrního týmu oznámila složení dvou zcela nových posádek pro Rallye Dakar 2024.

Obě nové posádky pojedou s modernizovanými vozy GR DKR Hilux T1+, které týmu na Dakaru přinesly vítězství v letech 2022 i 2023.

V první nové posádce bude Lucas Moraes po boku s navigátorem Armandem Monleónem, jenž má s touto soutěží zkušenosti ze sedla motocyklu. Moraes se osvědčil jako jeden z nejrychlejších mladých jezdců ve W2RC, vloni navíc hned při své první účasti na Dakaru obsadil celkové třetí místo. Nyní jako člen továrního týmu TGR dostane další příležitost splnit si sen v podobě prvního místa na Dakaru.

Chuť vítězství tento Brazilec v minulosti poznal díky dvěma triumfům na Rally dos Sertoes. Dále je trojnásobným národním šampionem Brazílie a držitelem dvou jihoamerických pohárů Mitsubishi.

Druhým novým jezdcem je Američan Seth Quintero, jenž se ve světovém rallyovém seriálu rychle etabloval dvanácti vítěznými etapami na Rallye Dakar 2022 v kategorii lehkých prototypů. Quintero pojede s navigátorem Dennisem Zenzem. Quintero, původem ze San Marcos v Kalifornii, začal závodit v lehkých prototypech již v 10 letech, a svůj první šampionát vyhrál dokonce ještě před dosažením zákonného věku k získání řidičského průkazu.

Tato posádka nedávno získala mistrovský titul W2RC ve skupině T3, čímž potvrdila své postavení mladých nadějných hvězd světového rallyového sportu.

TGR se s nově rozšířenou jezdeckou sestavou připravuje na budoucí aktivity, které budou zahrnovat další vývoj vítězného dakarského speciálu GR DKR Hilux T1+. Podrobné specifikace modernizovaného vozu pro ročník 2024 budou oznámeny později.

Zdroj: Toyota

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.