Alpe Adria v Grobniku: König v neděli přidal další vítězství, na nejvyšší stupeň vystoupil i Filla

Nedělní závody seriálu Alpe Adria v chorvatském Grobniku přinesly vítězství dvěma českým závodníkům. Zatímco Oliver König ovládl kategorii Supersport 300, v Superstock 1000 slavil Michal Filla.

V neděli vyvrcholil na okruhu v chorvatském Grobniku úvodní podnik letošního ročníku šampionátu Alpe Adria. Jednotlivé kategorie měly na programu druhé víkendové závody. V sobotních kláních se dočkala jednoho vítězství i Česká republika. Postaral se o něj Oliver König, který ovládl závod kategorie Supersport 300. A i v neděli se mohli čeští fanoušci radovat z výher svých závodníků. Tentokrát hned dvakrát.

Vítězní König a Filla

Stejně jako v sobotu vystoupil i v neděli na nejvyšší stupeň Oliver König. Jezdec stáje Movisio by MIE i do druhého závodu vyrážel z první příčky (o postavení jezdců na startu rozhodly nejrychlejší kola z kvalifikace a prvního závodu). Této výchozí pozice dokázal König využít a přidal druhý víkendový triumf. Svého nejbližšího pronásledovatele, kterým byl Slovinec Gašper Hudovernik, porazil v neděli o 173 tisícin sekundy.

Kromě Königa ale mohl oslavovat vítězství také Michal Filla ve třídě Superstock 1000. V sobotu se Fillovi start z pole position proměnit v prvenství nepodařilo a cílem projel jako třetí. V neděli ale dostal druhou šanci a znovu stál na startovním roštu v čele. A tentokrát už z toho vítězství bylo. Závod kategorie Superstock 1000 byl kvůli nehodě dvou závodníků přerušen červenou vlajkou.

Neděle byla pro Michala Fillu vítězná. Foto: Alpe Adria

Prášek opět druhý

Kromě Olivera Königa a Michala Filly startoval v neděli z pole position i Michal Prášek ve třídě Superbike. Ten se ale musel stejně jako v sobotu spokojit v cíli závodu se druhým místem. Znovu ho porazil slovinský jezdec Marko Jerman. Prášek na něj ztratil 516 tisícin sekundy.

Miloš Čihák dokončil závod kategorie Superbike na páté příčce. Marek Červený dojel sedmý. Jiří Brož se umístil na osmé pozici. Martin Vašulín uzavřel nejlepší desítku. Richard Balcar v sobotním závodě havaroval a tím se postaral o jeho předčasné ukončení. V neděli nenastoupil. Ze sobotní nehody Balcar vyvázl se zlomeným zápěstím a nyní ho čeká operace.

Michal Prášek vystoupil v kategorii Superbike na pódium i v neděli. Foto: Alpe Adria

Další bramborová medaile pro Schwarze

V kategorii Superstock 600 zopakoval Vojtěch Schwarz čtvrté místo ze soboty. I zbylí dva čeští účastníci této kategorie se vešli mezi nejlepších deset. Patrik Carda dojel na deváté příčce a Patrik Stachura obsadil desátou pozici.

Druhý letošní podnik seriálu Alpe Adria se bude konat o víkendu 9.-11. července. Hostit ho bude Slovakiaring.

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.