Charouzovi jezdci skončili v monacké kvalifikaci za nejlepší desítkou

Jezdci stáje Charouz Racing System se při kvalifikaci formule 2 v ulicích Monte Carla umístili až ve druhé desítce. Zatímco David Beckmann skončil třináctý, Guilherme Samaia obsadil dvacátou příčku.

Letošní sezona formule 2 pokračuje o víkendu druhým podnikem. Necelé dva měsíce po prvním závodním víkendu v Bahrajnu bude startovní pole bojovat o body v ulicích Monte Carla. V akci samozřejmě nechybí ani česká stáj Charouz Racing System a její jezdci David Beckmann s Guilhermem Samaiou.

Z Bahrajnu si ekipa Antonína Charouze odvezla dohromady 12 bodů. O všechny se postaral Beckmann, který je získal za třetí místo v prvním sprintu a za sedmou příčku ve druhém sprintovém klání. Po čtvrtku, kdy se v Monaku konal volný trénink a kvalifikace, je ale jasné, že pro stáj Charouz Racing System nepůjde o snadný víkend.

Již ve volném tréninku se Charouzovi jezdci umístili mimo nejlepší desítku. Zatímco Beckmann skončil šestnáctý, Samaia sedmnáctý. Aby nebyl na trati tak hustý provoz, byla kvalifikace rozdělena do dvou částí. Zatímco v první nastoupili jezdci se sudým startovním číslem, ve druhé závodníci s lichým číslem. Zatímco účastníci skupiny, z níž vzešel vítěz, obsadili v celkovém pořadí liché pozice, účastníci druhé skupiny brali sudé příčky. Beckmann zajel sedmý nejrychlejší čas ve skupině A a celkově skončil třináctý. Samaia se ve skupině B umístil jako desátý a v celkovém pořadí z toho byla 20. příčka.

Guilherme Samaia zajel v kvalifikaci dvacátý čas. Foto: Charouz Racing System

První monacký sprint má formule 2 na programu v pátek od 11:45. Jezdci do něj vyrazí podle výsledků kvalifikace. Dojde ale k otočení první desítky. V sobotu budou následovat druhé sprintové klání (8:20) a hlavní závod víkendu (17:15). Zatímco do druhého sprintu se bude startovat podle výsledků prvního sprintu, přičemž dojde k otočení nejlepších deseti, na roštu hlavního závodu se piloti seřadí čistě podle výsledků kvalifikace bez jakéhokoli míchání pořadím.

Výsledky kvalifikace: 1. Théo Pourchaire (Francie, ART Grand Prix) 1:20,985, 2. Robert Švarcman (Rusko, Prema) 1:21,403, 3. Oscar Piastri (Austrálie, Prema) 1:21,443… 13. David Beckmann (Německo, Charouz Racing System) 1:22,585, 20. Guilherme Samaia (Brazílie, Charouz Racing System) 1:24,302.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Charouz Racing System

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.