Čihák je spokojen s pokrokem své stáje v superbicích, u Königa vidí prostor ke kvalifikačnímu zlepšení

Miloš Čihák byl při podniku mistrovství světa superbiků v Jerezu spokojen s pokrokem, který jeho stáj MIE Racing Honda ukázala. Radost Čihákovi udělal i jeho jezdec ve třídě Supersport 300 Oliver König. Vidí ale u něj rezervy v kvalifikacích.

Během uplynulého víkendu pokračovala v Jerezu letošní sezona mistrovství světa superbiků. Miloš Čihák měl tradičně dvě želízka v ohni. Ve vrcholné třídě Superbike se opět ukázal tým MIE Racing Honda, který Čihák spoluvlastní. Jeho barvy znovu hájil argentinský jezdec Leandro Mercado. Ve třídě Supersport 300 pak nastoupila Čihákova stáj Movisio by MIE s Oliverem Königem.

Další bod v superbicích

V závodech mistrovství světa superbiků se Leandru Mercadovi podařilo rozšířit svůj letošní účet o další bod. Ten si připsal v nedělním druhém závodě za 15. místo, a to i přesto, že v jeho úvodu spadl. První závod víkendu, který byl po změně harmonogramu v důsledku úmrtí Deana Berty Viňalese při prvním závodě třídy Supersport 300 přesunut ze soboty na neděli (superpole závod byl zrušen úplně), skončil pro Mercada předčasně. Důvodem byly technické problémy.

"Vzhledem k tomu, že jsme v Jerezu testovali, měli jsme větší očekávání. Bohužel nás poprvé potkaly technické problémy, takže z prvního závodu nic nebylo. I v neděli jsme čekali, že to bude lepší. Leandrovi ale bohužel podklouzla motorka v pomalé pravé zatáčce. Okamžitě ji ale zvedl a vybojoval alespoň jeden bod. Klobouk dolů, že to nevzdal," shrnul Čihák účinkování MIE Racingu Honda v superbikových závodech.

Před začátkem víkendu sice byla očekávání stáje větší, nicméně s dalším pokrokem, který tým udělal, panuje u Čiháka spokojenost: "Když vezmu srovnání časů a postavení na roštu, tak jsme udělali velký krok dopředu a odvedli pořádný kus práce. Každý víkend jsme rychlejší. Když naše letošní vystoupení v Jerezu porovnáme s tím loňským, tak i přes pád v úvodu byl Leandro v neděli rychlejší než loni. V kvalifikaci ho bohužel zbrzdil Laverty. Jinak si myslím, že tam mohl být ještě třeba o dvě desetiny rychlejší," říká.

Leandro Mercado si z Jerezu odvezl jeden bod. Foto: MIE Racing Honda

König by měl zlepšit kvalifikace

Spokojen byl Miloš Čihák také s výkony Olivera Königa ve třídě Supersport 300. Český závodník dokázal v obou závodech bodovat. Zatímco v sobotní jízdě, která byla předčasně ukončena kvůli tragické nehodě Deana Berty Viňalese, byl klasifikován jako desátý, v neděli obsadil 11. místo. Až do samotného závěru druhého závodu byl ale zapojen do boje o pódiové pozice. Poté ovšem přišel incident se soupeřem.

„Na Olivera se tento víkend koukalo dobře. Škoda neděle, kdy do něj nesmyslně nalétl Kawakami a rozbil mu zadek motorky. Nějakým zázrakem to ale ustál a dojel jedenáctý. Měl v plánu na cílové rovince využít větrného pytle. Bohužel nám ale štěstí nepřálo. I sobotní závod byl v jeho podání parádní. Víme, že má na to, aby jezdil vepředu," říká Čihák.

U svého svěřence ale stále vidí rezervy v kvalifikaci: "Ještě by to chtělo trochu vylepšit kvalifikace. Tam se nám letos kromě Mostu nedaří. I v Barceloně to bylo lepší, ale není to konstantní," dodává.

Jak Leandra Mercada, tak i Olivera Königa uvidíme znovu v akci již během nadcházejícího víkendu v portugalském Algarve. Zatímco pro MS superbiků půjde o třetí podnik od konce, třída Supersport 300 zde absolvuje poslední letošní podnik. Mercado je celkově se 12 body na 22. příčce. König má na kontě 51 bodů a patří mu 15. pozice.

Úvodní foto: MIE Racing Honda

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.