Infarktový finiš DTM pro sebe rozhodl ten třetí vzadu. Götz vyhrál dvakrát na Norisringu a stal se šampionem

Prvním šampionem Deutsche Tourenwagen Masters s vozy specifikace GT3 mohly být před posledním závodem stále ještě tři piloti.

Zdálo se, že boj o korunu mistra DTM se rozhodne mezi dvojicí Liam Lawson a Kelvin van der Linde. Jenže v ulicích Norimberku se náhle smál třetí vzadu. Seriál vyhrál 35letý Maximilian Götz v Mercedesu týmu HTR.

Götz se smál už v sobotu. Němec si na krátkém okruhu dojel pro druhý triumf v sezoně s náskokem více než 7,6 vteřiny před Arjunem Mainim ve voze téže značky. Lawson s Ferrari obsadil třetí místo a hned za ním byl klasifikován van der Linde za volantem Audi.

Na pole position sice stál teprve 19letý Lawson a v první řadě vedle něj byl van der Linde, jenže krátce po startu došlo ve zrádné první zatáčce ke strkanici. Do čela se tak dostal Philip Ellis v Mercedesu. Toho ve vedení po pár kolech vystřídal Götz, jenž se pak do čela vrátil až v samém závěru.

V neděli začal program na 2300 m dlouhém okruhu kvalifikací, kterou znovu vyhrál Lawson před van der Lindem, Götz byl až osmý. Pro průběžné pořadí to znamenalo následující: vedoucí Liam Lawson měl 227 bodů, druhý Kelvin van der Linde 208 a třetí Maximilian Götz 205.

K mání bylo posledních 25 bodů za první místo v závodě.

Nedělní start se hodně podobal tomu z předchozího dne. Jenže k Lawsonově smůle bylo jeho modré Ferrari po kontaktu se soupeřem hodně pochroumané a Novozélanďan musel hned po prvním kole do boxů. V té chvíli nabral takovou ztrátu, že po trati kroužil už jen z čiré povinnosti.

Na celé té úvodní skrumáži měl podíl i van der Linde, jenž tak dostal trest pěti vteřin.

Pilot z Jižní Afriky se tak po povinné zastávce v boxech, kterou odkládal co nejvíce to šlo, propadl čtvrté místo. Tvrdě se do jezdce v Audi pustil Götz, který se nevzdával naděje na titul. Všechno to skončilo tím, že van der Linde skončil v hodinách a s poničenou levou zadní pneumatikou se dovlekl do boxů. Odtud vyjel hluboko v poli poražených.

V té chvíli se Götz dostal na rozdíl sedmi bodů za Lawsona. Pak zaúřadovala týmová taktika Mercedesu. Poté, co předjel Philipa Ellise, měl titul už nadosah. A pak si hladce podal i do té doby vedoucího Lucase Auera a rázem byl s 230 body novým mistrem. Jako vítěz také proťal cílovou čáru a protože van der Linde dojel sedmnáctý a Lawson o pozici hůř, mohl slavit.