Gurecký ovládl nedělní závod Northern Talent Cupu

Jakub Gurecký si při druhém víkendovém závodě Northern Talent Cupu v Le Mans dojel pro vítězství. Jonáš Kocourek po pádu nedokončil.

Filip Salač nebyl v neděli jediným českým závodníkem, který ve francouzském Le Mans vybojoval pódiové umístění. Totéž se totiž podařilo také Jakubovi Gureckému ve druhém víkendovém závodě Northern Talent Cupu. Jezdec stáje JRT Brno Circuit si dojel pro vítězství a spravil si tak chuť poté, co v sobotním závodě skončil po vyrovnaném souboji s Lorenzem Lucianem jen těsně druhý.

V neděli se závodilo na mokru. Opět se startovalo podle výsledků páteční kvalifikace a Gurecký tak znovu začínal ze třetí příčky. Už v nájezdu do druhého kola se ale dokázal posunout do vedení a poté již dominoval. V cíli nadělil druhému Lorenzu Lucianovi bezmála osmnáct sekund. Jednalo se o Gureckého třetí triumf v Northern Talent Cupu. Na nejvyšší stupeň vystoupil už loni po druhé jízdě na Lausitzringu a také po druhém závodě na Masarykově okruhu v Brně.

Gureckého týmový kolega a současně krajan Jonáš Kocourek, který v sobotu skončil třetí, už tak vydařenou neděli nezažil. V úvodních kolech se sice byl schopen po startu z páté příčky posunout na třetí místo, pak ale upadl a do cíle nakonec nedojel.

Druhý podnik letošního ročníku Northern Talent Cupu se koná už příští týden na německém Oscherslebenu. Gurecký do něj půjde jako vedoucí muž šampionátu. Stejně bodů jako Čech má ale také druhý Lorenz Luciano. Kocourkovi patří po úvodním podniku sedmá příčka.

Výsledky nedělního závodu: 1. Jakub Gurecký (Česká republika, JRT Brno Circuit, KTM) 31:51,853, 2. Lorenz Luciano (Belgie, Junior Black Knights Team, KTM) +17,891, 3.Jacopo Hosciuc (Rumunsko, Hos Racing Team, KTM) +55,441.. DNF Jonáš Kocourek (Česká republika, JRT Brno Circuit, KTM) +10 kol.

Průběžné pořadí šampionátu: 1. Jakub Gurecký (Česká republika, JRT Brno Circuit, KTM) 45 bodů, 2. Lorenz Luciano (Belgie, Junior Black Knights Team, KTM) 45 bodů, 3. Niklas Kitzbichler (Rakousko, Racing-Team-Kitzbichler, KTM) 23 bodů… 7. Jonáš Kocourek (Česká republika, JRT Brno Circuit, KTM) 16 bodů.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Northern Talent Cup

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.