Jílková zvítězila ve druhém podniku GT Winter Series a je v čele šampionátu

Gabriela Jílková si v rámci druhého podniku letošní sezony GT Winter Series v portugalském Portimãu připsala vítězství. Češka ovládla v prvním závodě kategorii GTS. Se svým parťákem Robertem Haubem nyní vede průběžné pořadí šampionátu.

Ve středu pokračovala druhým podnikem letošní sezona seriálu GT Winter Series. Stejně jako první závodní víkend se i ten druhý konal v Portugalsku na okruhu v Portimãu.

V šampionátu letos účinkuje mimo jiné i česká závodnice Gabriela Jílková. Ta nastupuje v kategorii GTS s vozem Mercedes-AMG GT4 stáje Zakspeed, kde tvoří posádku s Robertem Haubem. Při prvním závodním víkendu získala Gabriela ve své kategorii dvě pódia. Zatímco v prvním sprintu dojela druhá, v nemistrovském vytrvalostním závodě skončila se svým parťákem Haubem třetí. A druhý podnik, kde byly tentokrát na programu pouze dva sprinty, jí přinesl ještě více důvodů k radosti.

Tentokrát se jí totiž podařilo ve třídě GTS zvítězit. Na triumf dosáhla v prvním sprintu. V něm si navíc připsala pódiové umístění nejen v rámci kategorie GTS, ale také v celkovém pořadí. Tam obsadila třetí příčku. Zakspeed ale mohl být potěšen také výkonem Roberta Hauba. Němec účinkoval ve druhém sprintu a i on vybojoval prvenství. V celkovém pořadí skončil čtvrtý.

Poslední podnik sezony bude v termínu 3.-4. března hostit španělský Motorland Aragón. A Jílková s Haubem do něj budou vstupovat ve velmi slibné pozici. V celkovém pořadí šampionátu se totiž nacházejí na první příčce. Zde nejsou účastníci rozděleni do kategorií, ale soupeří spolu v jednom hodnocení. Body nezískávají za výsledek v absolutní klasifikaci závodu, ale za umístění ve své kategorii.

Výsledky prvního sprintu: 1. Javier Ibran Pardo (Španělsko, BE Motorsport, Ligier LMP3, 1. v Proto) 10 kol, 2. Axel Sartingen (Německo, Black Falcon, Mercedes-AMG GT3, 1. v GTR) +43,424, 3. Gabriela Jílková (Česká republika, Team Zakspeed, Mercedes-AMG GT4, 1. v GTS) +1:28,030.

Výsledky druhého sprintu: 1. Javier Ibran Pardo (Španělsko, BE Motorsport, Ligier LMP3, 1. v Proto) 15 kol, 2. Daniel Schwerfeld (Německo, Black Falcon, Mercedes-AMG GT3, 1. v GTR) +6,603, 3. Jan Klingelnberg (Švýcarsko, E2P Racing, Porsche 991.2 GT3 Cup, 1. v Cup R) +1:47,739, 4. Robert Haub (Německo, Team Zakspeed, Mercedes-AMG GT4, 1. v GTS) +1 kolo.

Celkové pořadí šampionátu: 1. Gabriela Jílková – Robert Haub (Česká republika – Německo, Team Zakspeed, Mercedes-AMG GT4) 80 bodů, 2. Axel Sartingen – Daniel Schwerfeld (Německo – Německo, Black Falcon, Mercedes-AMG GT3) 76 bodů, 3. Martinus Richter (Německo, Schnitzelalm Racing, BMW M240i Racing) 74 bodů.

Zdroj: GT Winter Series, RaceResults, úvodní foto: Gabriela Jílková/Facebook