Kácovský i Netušil brali na Hungaroringu pódium

Matěj Kácovský i Vladimír Netušil vybojovali při formulových závodech ESET Cupu na Hungaroringu pódiová umístění. Kácovský dokonce bral jedno vítězství v kategorii F3.

Čeští závodníci se během úvodního podniku ESET Cupu na Hungaroringu ukázali také ve formulových závodech. Zde nastoupili Matěj Kácovský a Vladimír Netušil. Zatímco Kácovský hájil barvy stáje HKC Racing v kategorii F3, Netušil nastoupil za Effective Racing v rámci kategorie E2 – 2.0. Jelikož ale třída E2 – 2.0 není letos v rámci ESET Cupu vypsána, bojoval Netušil pouze o body do celkového pořadí formulového hodnocení.

Do prvního závodu se Netušil kvalifikoval na celkovém třetím místě a zároveň na druhé příčce v E2 – 2.0. Matěj Kácovský zajel pátý nejrychlejší čas. Ve formuli 3 z toho bylo druhé místo.

Úvodní závod dopadl lépe pro Kácovského. Ten do cíle dorazil na celkovém třetím místě a zároveň na druhé příčce v rámci F3. Netušil šachovnicovou vlajku nespatřil.

Na startu druhého závodu víkendu se jezdci seřadili podle svých druhých nejrychlejších časů z kvalifikace. Zatímco Kácovský vyrážel z celkového čtvrtého místa a zároveň ze druhé příčky v kategorii F3, Netušil startoval jako pátý celkově a jako třetí v E2 – 2.0.

Po závodě se ale oba čeští jezdci objevili na stupních vítězů. Zatímco Kácovský projel pod šachovnicovou vlajkou jako druhý, Netušil obsadil třetí příčku. Ještě větší radost dělal Kácovskému pohled do výsledkové listiny třídy F3. Zde totiž vyhrál. Netušil skončil v E2 – 2.0 na druhém místě.

Vladimír Netušil (startovní číslo 7) dojel ve druhém závodě víkendu na celkové třetí příčce. Foto: ESET Cup

Výsledky prvního závodu: 1. Paolo Brajnik (Srbsko, AMCC ASU NV Racing, Dallara F320, 1. v E2 – 2.0) 14 kol, 2. Olivér Michl (Maďarsko, F-Racing 2000 Kft – Gender Racing Team, Dallara F313, 1. ve F3) +3,145, 3. Matěj Kácovský (Česká republika, HKC Racing, Dallara F308, 2. ve F3) +6,412… DNF Vladimír Netušil (Česká republika, Effective Racing, Dallara F318) +8 kol.

Výsledky druhého závodu: 1. Paolo Brajnik (Srbsko, AMCC ASU NV Racing, Dallara F320, 1. v E2 – 2.0) 15 kol, 2. Matěj Kácovský (Česká republika, HKC Racing, Dallara F308, 1. ve F3) +48,846, 3. Vladimír Netušil (Česká republika, Effective Racing, Dallara F318, 2. v E2 – 2.0) +1:06,916.

Zdroj: ESET Cup, úvodní foto: HKC Racing

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.