Obrazem: Písečná mánie zvaná Le Touquet

Tradičný písečný závod enduro Le Touquet letos ovládl Todd Kellett na Yamaze, který zvítězil o více než dvě minuty před Cyrilem Genotem. Třetí byl Lars van Berkel (oba Honda). Ve třídě Junior zvítězil talentovaný Mathis Valin na své Kawasaki.

Motocyklový závod oficiálně známý jako Enduropale du Touquet, je jeden z největších a nejprestižnějších písečných enduro závodů na světě. Koná se každoročně ve francouzském městě Le Touquet-Paris-Plage na pobřeží Lamanšského průlivu v regionu Hauts-de-France. Jezdí se od roku 1975. Sotjí za ním Thierry Sabine, který je také zakladatelem slavné Rallye Dakar. Enduropale du Touquet přitahuje tisíce jezdců z celého světa, včetně amatérů i profesionálů, a nabízí náročnou trasu, která se vine písečnými dunami, plážemi a někdy i částmi městské infrastruktury.

Závod trvá tři hodiny, během kterých musí jezdci čelit extrémním podmínkám, jako jsou silný vítr, proměnlivé povětrnostní podmínky a fyzické náročnosti jízdy v písku. To vše představuje obrovskou výzvu jak pro jezdce, tak pro jejich stroje. Enduropale du Touquet se stalo ikonickou událostí v motocyklovém sportu a každoročně přiláká velké množství diváků, kteří sledují závod přímo na místě nebo prostřednictvím televizních a internetových přenosů. Vedle hlavního závodu pro dospělé se konají také závody pro juniory, veterány a quad jezdce, čímž se z této akce stává komplexní motocyklový festival.

Výsledky - celkové pořadí:

Výsledky - Junior:

Foto: Red Bull Content Pool

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.