Na mokru jako ryba ve vodě. Rybníček vítězil v Brně s KTM i Porsche

Dvě vítězství ve třídě E1+3000/2WD s KTM X-Bow GTX, k tomu absolutní triumf ve slalomu s civilním Porsche Turbo S. Marek Rybníček zažil při závěrečném letošním podniku seriálu Maverick Hill Climb Czech v Brně úspěšné rozloučení s domácí vrchařskou sezonou. Jezdci stáje Liqui Moly Racing hrálo do karet mimo jiné deštivé počasí.

„Jsem velice spokojený,“ radoval se na konci víkendu Rybníček. Ten do svého KTM X-Bow GTX usedl na Masarykově okruhu po téměř čtvrt roce. Naposledy s ním totiž závodil v červenci na slovenské Pezinské Babě, kde vrcholilo mistrovství republiky. „V sobotu jsem natestoval spoustu kilometrů, abych auto pořádně vyzkoušel. Nejel jsem s ním dlouho,“ nepodcenil přípravu.

Ve třídě E1+3000/2WD neměl rodák z Náměště nad Oslavou konkurenci. Nejrychlejší byl totiž ve všech čtyřech závodních jízdách, které v neděli absolvoval. V úvodním klání nadělil druhému Manfredu Scheubeckovi téměř 15 sekund. Zhruba se stejným náskokem vyhrál Rybníček i ve druhém závodě. Zde byl jeho největším konkurentem Jakub Šrámek, který rovněž startoval s vozem KTM X-Bow GTX.

Rybníčka v jeho tažení nezastavilo ani nepříznivé počasí. Naopak mu nahrálo do karet. „Od rána docela dost pršelo, ale našemu autu něco takového nevadí. Jde navíc o okruhový speciál, takže se cítilo jako ryba ve vodě. Čím větší bylo mokro, tím lepší pro nás,“ pochvaloval si chování rakouského stroje.

Bílo-červeno-modré X-Bow GTX nedotáhlo Rybníčka pouze ke dvěma triumfům ve třídě. V obou závodech se s ním totiž umístil rovněž na třetím místě absolutně. Za zmínku stojí zejména jeho druhý pokus v úvodním závodě. Při něm byl totiž nejrychlejší ze všech. Mimo jiné i díky tomuto výkonu ztratil v konečných výsledcích na druhého Petra Tomáška jen 170 tisícin. „Z toho času jsem měl velkou radost,“ pochvaloval si Rybníček.

Nejrychlejší slalom

Marek Rybníček v Brně nestartoval pouze v rámci seriálu Maverick Hill Climb Czech s KTM X-Bow GTX. Do akce totiž vytáhl také své civilní Porsche Turbo S, se kterým nastoupil do závodů série Maverick Slalom Trophy.

I v tomto případě byl český matador úspěšný. První závod pro něj skončil třetím místem ve třídě AS-S1+2000/4WD. V tom druhém ale zažil hned dvojnásobnou vítěznou radost. Byl totiž nejrychlejší nejenom v klasifikaci své třídy, ale také absolutně.

„Slalom jsem absolvoval jen tak pro radost,“ užil si netradiční svezení. Věří však, že kdyby při prvním závodě byla trať mokrá o něco méně, mohl z toho být podobný výsledek jako ve druhém závodě. „Jel jsem se sériovými pneumatikami na hranici životnosti, takže jsem musel být opatrný, aby se autu nic nestalo. Při druhém závodě už byla dráha jenom trochu vlhká, takže jsem mohl přidat,“ zhodnotil svůj výkon.

Letošní úspěšnou sezonu, která mu přinesla další titul mistra republiky ve skupině 2 po vítězství ve všech 11 závodech, zakončí Rybníček o víkendu 18.-20. října v Chorvatsku. Na pozvání organizátora se zúčastní exhibičního závodu Bongo HillClimb Monsters. Ten se koná ve městě Skradin.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.