Další stoprocentní víkend. Rybníček ovládl ve svém rodišti oba závody

Další dva triumfy ve skupině 2. Působivá série Marka Rybníčka ve vrchařském mistrovství republiky pokračovala i na jeho domácí půdě v Náměšti nad Oslavou.

"Mohu být jenom spokojený. Závody jsme zvládli bez technických problémů," hodnotil Rybníček svůj domácí víkend. Pochvaly se od něj dočkali i fanoušci. "Na trati i v depu se sešla spousta diváků. V neděli jich bylo ještě více než v první den. Atmosféra tím pádem byla skvělá," oceňuje.

Sobotní závod ovládl jezdec startující s vozem KTM X-Bow GTX o více než pět vteřin před Jiřím Mičánkem mladším. Zásadní krok na cestě za triumfem udělal hned v prvním pokusu. Ten zajel v čase 59,92 a stal se tak jedním z pětice jezdců, kteří dokázali pokořit hranici jedné minuty.

I během neděle Rybníček skupině 2 kraloval. Nejrychlejší byl při všech třech pokusech a jeho vítězný náskok před druhým Richardem Meixnerem činil téměř tři vteřiny. I tentokrát se téměř dostal pod jednu minutu. Svůj druhý pokus totiž absolvoval v čase 1:00,35. Zdolání magické hranice ale nebylo hlavním cílem.

"Nechtěl jsem riskovat zbytečné poškození auta. Před soupeři jsem měl dostatečný náskok a proto jsem jel více méně na jistotu," prozrazuje.

Na závěr víkendu jezdce pozlobilo počasí. Před závěrečnými třetími pokusy totiž zapršelo. Řada účastníků proto poslední jízdu odjela volným tempem. Vzhledem k tomu, že se do konečných výsledků nedělního závodu započítával pouze součet dvou nejlepších výkonů, mohli si to dovolit.

Svou neporazitelnost ve skupině 2 bude Rybníček hájit znovu za dva týdny. O víkendu 17.-19. května totiž pokračuje mistrovství republiky v Ústí nad Orlicí. Na programu bude další legendární podnik - Ústecká 21.

Foto: Maverick Hill Climb Czech

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.