Nový Peugeot 408. Francouzská značka se snaží o novou kategorii, zkřížila kombi s SUV

Peugeot 408 je v historii značky i na současném trhu s automobily prvním vozem svého druhu.

Francouzská značka novým modelem demonstruje vynalézavost svých vývojových týmů a nabízí revoluční siluetu fastbacku na samotném vrcholu segmentu C. 408 vyčnívá z modelové řady značky v různých směrech. Kromě postoje šelmy a originálního vzhledu přináší také technickou dokonalost zaměřenou na efektivitu a inteligentní elektrifikaci, stejně jako emoce a potěšení z jízdy. Jeho technologie se vyznačují vyspělostí a instinktivním používáním.

Peugeot 408 vyniká především svou dynamickou siluetou fastbacku a nezaměnitelným stylem, který se vymyká současným kategoriím. Postoj šelmy je pro modely značky typický. Linie jsou ostré, mřížka chladiče, která přebírá barvu karoserie a dokonale tak splývá s přední částí vozu, je přerušena novým znakem Peugeot v podobě lví hlavy.

Překvapivý je obrácený tvar zadního nárazníku, který dodává profilu nebývalou dynamiku. Model 408 stojí pevně na velkých kolech o průměru 720 mm. Dvacetipalcové ráfky mají nezvyklý geometrický design. Peugeot 408 svým předním světelným podpisem ve tvaru tesáků a zadními světly ve tvaru tří drápů dokonale zapadá do rodiny Peugeot.

Vůz je 469 cm dlouhý, 148 cm vysoký a jeho rozvor dosahuje 279 cm. Interiértak nabízí štědrý prostor ve druhé řadě, místo pro kolena činí 188 mm. Velkorysý je také zavazadlový prostor s objemem 536 litrů, po sklopení opěradel zadních sedadel tento objem vzroste až na 1611 litrů. Výsledná silueta vozu je štíhlá a elegantní, což přispívá k aerodynamické účinnosti.

Řidiči i posádce nabízí Peugeot 408 nejnovější generaci kabiny Peugeot i-Cockpit, kterou lze okamžitě rozeznat podle kompaktního volantu pro snadné ovládání a potěšení z jízdy. V kabině je kladen důraz na kvalitu provedení a na konektivitu zahrnující nejnovější technologie, díky nimž je zážitek z jízdy a cestování intuitivnější a uspokojivější.

Asistenční systémy řízení, které používají 6 kamer a 9 radarů, zajišťují komfort a bezpečnost. Patří mezi ně zejména:

•    Adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go;
•    Noční vidění (Night Vision) umožňující rozpoznat zvířata, chodce nebo cyklisty před vozem v jízdním pruhu dříve, než se objeví v dosahu dálkových světel;
•    Systém sledování mrtvého úhlu s velkým dosahem (75 metrů);
•    Sledování provozu za vozidlem, které po zařazení zpátečky upozorňuje na nebezpečí v blízkosti vozu.

Nabídka pohonů vozu Peugeot 408 zahrnuje dvě plug-in hybridní verze o výkonu 180 a 225 k a benzinovýmotor o výkonu 130 k. Všechny tři varianty jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8. Za několik měsícůod uvedení těchto pohonů na trh bude následovat plně elektrická verze.

Konstruktéři vozu Peugeot 408 se zaměřili především na efektivitu. Kombinací vynikající aerodynamiky, poměrně malé hmotnosti (od 1 396 kg) a úsporných motorů bylo dosaženo pozoruhodně nízké spotřeby energie , a to jak u verzí s hybridním pohonem, tak u verze se spalovacím motorem o výkonu 130 k.

Nový Peugeot 408 bude uveden na trh na samém počátku roku 2023. Vůz pro evropské i mimoevropské trhyse bude vyrábět ve francouzském městě Mulhouse, následně se rozjede výroba také v továrně v čínském Čcheng-tu pro místní trh.

„Věříme, že život se stane lepším, když mu přidáte půvab. A právě díky svému jedinečnému vzhledu, inovativní siluetě fastbacku a nespoutané eleganci je nový model 408 dokonalým vyjádřením filozofie a invence značky Peugeot,“uvedla Linda Jackson, generální ředitelka značky Peugeot.

„Nový Peugeot 408 je nečekaný z každého úhlu pohledu. Byl navržen pro milovníky automobilů a života, kteří se chtějí oprostit od tradice a zároveň hledají zodpovědné potěšení z jízdy. Ztělesňuje náročné technologické standardy značky Peugeot – řízenou efektivitu a velmi vysokou úroveň digitálního zážitku – i všechny emoce, které přináší instinktivní řízení,“ dodala.

Zdroj: Peugeot

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.