Pilát zahájí sezonu účastí na tour Masters of Dirt

Český freestyle motokrosový jezdec Petr „Pilník“ Pilát zahájí letošní rok ve velkém. Už tuto sobotu se představí v německém Kielu na největším celosvětovém tour ve freestyle motokrosu Masters of Dirt.

Během tři měsíců absolvuje všech deset zastávek tour, které povedou napříč Německem, Rakouskem a Itálií do těch největších arén. Čekají jej tak exhibice před bouřícím publikem například ve Vídni, Innsbrucku, Dortmundu, Linci, Stuttgardu, Frankfurtu nad Mohanem nebo Turínu. Pilát, který se naposledy představil publiku v prosinci v Praze na FMX Gladiator Games se tak už nové sezony nemůže dočkat a do jejího startu doslova odpočítává dny.

Po vítězství a zisku jednoho z gladiáatorských titulů na prosincových FMX Gladiator Games a vánoční relaxaci už nyní Petr Pilát opět ladí formu a trénuje, aby před burácejícím německým publikem zazářil.

„Po pražských Gladiatorech jsem si dal skoro měsíc relax a užíval si domova a času s rodinou. Musím říct, že jsem si krásně odpočinul a načerpal energii, kterou chci teď naplno dát do tréninků právě na Masters of Dirt. Stejně jako jsou pro mě zásadní FMX Gladiator Games, kterými většinou sezóna končí, a navíc se konají na domácí půdě, jsou pro mě neméně zásadní i Masters of Dirt, kterými pro změnu vše statuje,“ řekl Pilát. Ten vedle jedinečné atmosféry celé série Masters of Dirt těší i na další účastníky a hvězdy světa FMX i BMX.

V německém Kielu chce předvést své nejlepší skoky a triky a nechat se vyburcovat atmosférou samotné akce i skandujícího publika, které dovede vyhecovat k těm nejlepším výkonům. „Těším se na všechny zastávky Masters of Dirt, ale první je jen jedna, proto se k ní teď maximálně upínám. Kiel startuje celý seriál a pro mě i sezónu a chci se uvést tím nejlepším možným způsobem a ukázat se v té nejlepší formě. Přece jen, první dojem na druhý pokus neuděláte,“ dodal český jezdec.

Petr s nadsázkou a prozrazuje, že se podobně jako diváci těší na top výkony všech závodníků. Nejen svých kolegů ze světa freestyle motokrosu, ale i na závodníky na sněžných skútrech, čtyřkolkách a speciální podívanou pro něj už teď představují účastníci na trialech, MTB kolech, a především pak na koloběžkách a in-linech.

Masters of Dirt 2024:
Kiel 10. února
Stuttgard 18. února
Turín 24. února
Vídeň 15. – 17. března
Salcburk 23. března
Štýrský Hradec    30. března
Innsbruck 6. dubna
Dortmund 13. dubna
Frankfurt nad Mohanem    20. dubna
Linec 27. dubna

Foto: Archiv Petra Piláta

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.