Další krůček Podpatků na plynu na cestě na Dakar. Místo testu nové navigátorky jela Hlavatá sama

První česká ryze dámská posádka usilující o start na Rallye Dakar se postavila na start úvodního podniku série Orlen Super Race, který se jel v sobotu na offroadové trati v Pánově u Hodonína.

Slova o posádce je ale nutné trochu uvést na pravou míru. Původním záměrem bylo otestovat spolupráci s Martinou Kalistovou, jednou z nových navigátorek v týmu Podpatky na plynu. Nakonec ale pilotka Lenka Hlavatá startovala sama.

„Je zázrak, že jsem se na start nakonec vůbec postavila,“ řekla Hlavatá a začala vysvětlovat: „V pondělí, když už jsme měly všechno nachystané, naší bugině večer odešel přední diferenciál. Úterý jsem strávila v servisu, abych si vyslechla, že účast máme zrušit, neboť náhradní díly ani nový diferenciál nejsou. Poté, co jsme oznámily odstoupení, se strhla vlna podpory a ve středu ráno jsem řešila, jak dostat náhradní díl z Tábora. Ve čtvrtek, kdy se nám podařilo Vildu opravit a finálně připravit, pro změnu přišla zpráva od Martiny, že ulehla s laryngitidou.“

Přes všechny komplikace a hodně náročný týden se Hlavatá v sobotu do Pánova vypravila a úspěšně absolvovala celý závod Orlen Super Race. Z celkového počtu 38 strojů, které startovaly v odpoledním závodu bugin, se umístila na 18. příčce.

„Mohla jsem samozřejmě jet rychleji, ale osobně jsem spokojená. Podařilo se mi splnit všechny cíle, se kterými jsem startovala, a mám z toho dobrý pocit,“ zhodnotila Hlavatá.

Tím hlavním cílem pochopitelně bylo nerozbít stroj. „To se až na pár drobností podařilo, a to mě těší nejvíc. Také jsem získala další zkušenosti a měla možnost udělat si základní benchmarking,“ uzavřela Hlavatá s tím, že každý kilometr se počítá. Přidala velké poděkování organizátorům závodu a také ostatním závodníkům za zajímavý zážitek a příjemný den.

Další plány týmu Podpatky na plynu vedou do Afriky, kde se 23. dubna postaví start Morocco Desert Challenge. Posádka by zde měla startovat v původním složení Lenka Hlavatá (pilotka) a Gabriela Budínová (navigátorka).

Zdroj: Podpatky na plynu

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.