Pražskému rallyesprintu kraloval Semerád. Jako navigátor se představil i herec Godla

Vítězem Pražského rallyesprintu se stal Petr Semerád. Jezdec stáje Rufa Motor-Sport byl poražen pouze v jedné ze šesti soutěžních erzet. Na pódiové pozice dosáhli také Adam Březík a Martin Vlček. Při závěrečném epilogu se svezli mimo soutěž rovněž Emil Triner a také současný vedoucí muž WRC Kalle Rovanperä. V rolích spolujezdců se představili mimo jiné i kandidát na prezidenta České republiky Karel Janeček nebo herec Zdeněk Godla.

Po dvouleté přestávce, která byla způsobena koronavirovou pandemií, se letos opět uskutečnil Pražský rallyesprint. Stalo se tak v netradičním termínu. Zatímco v minulosti se tento volný podnik konal na konci listopadu nebo v úvodu prosince, nyní se jakožto náhrada za loňský ročník odjel již během posledního březnového víkendu. Na programu bylo šest soutěžních rychlostních zkoušek o celkové délce 47,86 kilometrů plus závěrečný nesoutěžní epilog. Soutěž se konala v okolí strahovského stadionu.

A vítězně skončil návrat této soutěže pro Petra Semeráda. Jezdec stáje Rufa Motor-Sport vyhrál s vozem Škoda Fabia Rally2 Evo a svým spolujezdcem Dannym Perseinem pět z celkových šesti erzet, které se započítávaly do celkových výsledků. Semerád tak výrazně vylepšil své dosavadní maximum z tohoto podniku. Tím bylo 23. místo z jeho premiérového startu v roce 2018, na které dosáhl ve voze Opel Adam R2. Jeho druhý start na Pražském rallyesprintu v roce 2019, tentokrát již s vozem Škoda Fabia Rally2 Evo, skončil havárií.

Podobně jako v případě prvního místa byla během soutěže situace jasná také v boji o druhou příčku. Tu držel od první až do poslední rychlostní zkoušky Adam Březík s vozem Škoda Fabia R5. Na třetím místě se po první rychlostní zkoušce ocitl Martin Vlček. Poté ho ale z bronzové příčky odsunul Jan Skála. Po předposlední rychlostní zkoušce se ale začal Skála propadat a nakonec tak Vlček přeci jen skončil třetí.

Herec i kandidát na prezidenta

Ve startovní listině jsme mohli najít i jména herce Zdeňka Godly nebo matematika Karla Janečka, který se v příštím roce chce ucházet o úřad prezidenta republiky. Oba usedli na sedadlo navigátora. Zatímco Godla, kterého můžeme znát například ze seriálu Most, četl rozpis Dominiku Stříteskému, Janeček usedl po bok loňského mistra Evropy historiků ve třídě 2 Vojtěcha Štajfa. Zatímco pro Godlu se jednalo o první zkušenost s rallyeovým sportem, Janeček již Štajfa na Pražském rallyesprintu navigoval v letech 2014, 2016 a 2018.

Stříteského a Godlu dělilo od pódiového umístění pouze 1,8 sekundy a skončili na čtvrté pozici. Štajf s Janečkem brali celkové 21. místo. Zvítězili ovšem mezi historiky.

Součástí startovního pole byl i jeden vítěz tohoto podniku z předchozích let - Karel Trněný. Ten zde slavil v roce 2007. Letos skončil s vozem Škoda Fabia WRC až jedenáctý. Na první rychlostní zkoušce ho navíc postihly technické problémy.

Rovanperä a Triner bavili fanoušky

Na závěrečném epilogu, který se již do soutěže nezapočítával, se objevila kromě letošních účastníků soutěže také dvě zvučná jména – Kalle Rovanperä a Emil Triner. Finský jezdec, který po čtvrtém místě v Monte Carlu a vítězství ve Švédsku momentálně vede průběžné pořadí WRC, usedl do vozu Toyota Supra. Triner, který v minulosti absolvoval 32 startů v MS s vozy značky Škoda, tentokrát řídil Subaru Impreza.

Pražský rallyesprint se letos ještě vrátí. Na programu je totiž i v sobotu 26. listopadu.

Úvodní foto: Pražský rallysprint via Facebook

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.