Prokop nastoupí i v Keni s Jůrkou, pro Chytku není vhodná sedačka

Také při soutěži Safari Rallye Keňa bude Martina Prokopa navigovat Zdeněk Jůrka. Pro Viktora Chytku, který měl po boku Prokopa usednout původně, není k dispozici vhodná sedačka.

Letošní sezona Mistrovství světa v rallye bude pokračovat od 24. do 27. června šestým podnikem. Tím bude soutěž Safari Rallye Keňa, která se do kalendáře WRC vrací po devatenácti letech. Naposledy byla součástí světového šampionátu v roce 2002, kdy si zde pro své poslední vítězství ve WRC dojel s vozem Ford Focus mistr světa z roku 1995 Colin McRae.

V letošním ročníku soutěže si připíše svůj další start i český závodník Martin Prokop. Ten opět nastoupí s Fordem Fiesta Rally2 pod hlavičkou stáje M-Sport v rámci kategorie WRC 2. Původně měl jihlavského rodáka ve východní Africe navigovat Viktor Chytka. Nakonec je ale Prokop nucen sáhnout ke změně a do sedačky jeho spolujezdce usedne stejně jako začátkem června na Sardinii Zdeněk Jůrka.

„Od Portugalské rallye úzce spolupracujeme s FIA a jejím bezpečnostním oddělením na vyřešení lidského problému v naší posádce. Konkrétně se jedná o dlouhá záda Viktora Chytky, pro kterého na trhu neexistuje Mezinárodní automobilovou federací homologovaná a testovaná sedačka. Dokud nebude tento unikátní problém vyřešen, jsme nuceni změnit spolujezdce na Safari Rallye, což znamená, že Zdenda Jůrka bude s Martinem v Africe opět v akci,“ stojí v příspěvku na instagramovém účtu Prokopa.

Další společný start Martina Prokopa a Viktora Chytky se prozatím odkládá. Foto: Martin Prokop/Facebook

Po Prokopově boku jsme letos mohli ve WRC vidět již tři spolujezdce. Kromě zmíněné dvojice Zdeněk Jůrka a Viktor Chytka, který s Prokopem nastoupil v Portugalsku, letos českého jezdce navigoval i Michal Ernst. Ten se s ním zúčastnil Arktické rallye ve Finsku.

Úvodní foto: Martin Prokop/Facebook

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.