Rallye Vyškov má opět čtyři měřené úseky. Obhájce vítězství nakonec chybět nebude

Domácí šampionát v rallyepsrintu pokračuje v sobotu pátým dílem, jímž bude Rallye Vyškov.

Na XXIX. ročník Rallye Vyškov se přihlásilo rovných 100 posádek. Start obhájce loňského vítězství byl již odepsaný, ale nakonec Petr Semerád se startovním číslem 1 přece jen pojede. Beze změny na sedadle spolujezdce, s o to větší změnou svého závodního náčiní. Semerád totiž usedne do vozu Mitsubishi Mirage Open N, ve kterém měl podle původního plánu startovat jeho bratr Martin. Ten tak soutěž stráví pouze v roli diváka. Pro Petra Semeráda to bude premiéra s technikou třídy Open N.

Ani tak na startovce zvučná jména nechybějí. Mezi ně jistě patří trojnásobný vítěz vyškovské rallye Roman Odložilík s vozem Škoda Fabia Rally2 Evo, Vojtěch Štajf se starší Fabií R5, Karel Trněný s Fordem Fiesta R5 nebo Martin Vlček. Ten se ve Vyškově ukáže s novým Hyundai i20 N Rally2. Diváci u trati budou tedy znovu svědci atraktivního porovnání různé techniky. 

Ani jméno Semerád nakonec nebude na startu chybět. Josef Semerád se předvede s Mitsubishi Lancer Evo IX. Starší syn Martin Semerád usedne do nesrovnatelně mladšího Mitsubishi Mirage Open N.

Mezi dvoukolkami stojí za pozornost premiéra vozu Renault Clio Rally4 na vyškovských tratích, jde současně o druhý start v ČR. Usedne do něj Jiří Rybák. Nebude chybět ani obhájce loňského prvenství Jan Dohnal s Renaultem Clio S1600. Do pořadí bude chtít promluvit téměř domácí posádka Michal Horák – Ivan Horák s Opelem Adam R2 nebo i Jiří Hladík s Renaultem Clio Rally5, který v předešlých soutěžích opanoval svoji třídu a Vyškov má rád.

Rallye Vyškov je také součástí Čermák a Hrachovec Adam Cupu, v rámci kterého pojede desítka vozů. Jaroslav Petráš bude chtít potvrdit své dosavadní vedení v poháru, ale pozici mu chtějí ztížit průběžně druhý Jan Pilař a třetí Tomáš Arnošt. Pestré startovní pole doplní účastníci České trofeje v rallye historických automobilů.

Pořadatelům z Hanáckého rallye klubu v AČR se povedlo po několika letech znovu zajistit čtvrtý měřený úsek. Trať soutěže letos tedy zavítá na rychlostní zkoušku Topolanskou, Podivickou, Račickou a Hlubočanskou.

"Děláme to s úplným minimem sponzorů, ale pro diváky. Přijďte se k tratím podívat na krásný sport, který nás čeká. Počasí máme objednané slunečné a všichni jste vítáni zdarma,“ uvedl Ivo Studený. člen organizačního výboru Rallye Vyškov.

Foto: Hanácký Rallye Klub v AČR

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.