Řeháček letos vyrostl jezdecky i osobnostně

Filip Řeháček v letošním ročníku FIM CEV Juniorského mistrovství světa Moto3 svých cílů nedosáhl. I přesto ale podle svých slov vyrostl jako jezdec i jako člověk.

Na okruhu Ricarda Torma ve Valencii vyvrcholila o víkendu letošní sezona FIM CEV Juniorského mistrovství světa Moto3. V tomto šampionátu letos opět účinkovali i čeští závodníci Ondřej Vostatek a Filip Řeháček. Lépe se vedlo prvnímu jmenovanému, který ukořistil celkem dva body a obsadil celkové 31. místo. Jeho krajanu Řeháčkovi, pro kterého poslední závodní víkend ve Valencii skončil kvůli zdravotním problémům již po volných trénincích, se ovšem bodovat nepodařilo.

Není tedy divu, že s výkony na dráze u Řeháčka příliš spokojenosti nepanuje. Na právě skončené sezoně 2020 ovšem nachází také pozitiva: „Ačkoli jsem v této sezoně nedosáhl toho, čeho jsem dosáhnout chtěl, hodně jsem se naučil a užil jsem si to jako malé dítě. Cítím, že jsem vyrostl nejen jako jezdec, ale také jako člověk,“ uvedl Filip na své facebookové stránce.

Ani letošní sezona FIM CEV Juniorského mistrovství světa Moto3 Filipu Řeháčkovi první body nepřinesla. Foto: Filip Řeháček/Facebook

Pokud jde o budoucí plány, o těch zatím Řeháček jasno nemá. Přislíbil však, že o nich bude své fanoušky informovat.

Svého nejlepšího letošního výsledku dosáhl Řeháček v úvodním víkendovém závodě srpnového podniku v Jerezu. Do jeho cíle dojel jako dvacátý první.

Titulní fotografie: Filip Řeháček/Facebook