Rotax Max Challenge International Trophy: Bábíček skončil ve třídě Micro sedmnáctý

Zdeněk Bábíček obsadil v motokárovém podniku Rotax Max Challenge International Trophy v portugalském Portimãu sedmnácté místo v kategorii Micro.

O víkendu mohli čeští fanoušci motokárového závodění během podniku Rotax Max Challenge International Trophy v portugalském Portimãu držet palce mimo jiné i Zdeňku Bábíčkovi. Ten nastoupil v kategorii Micro.

V celkových výsledcích kvalifikačních rozjížděk skončil Zdeněk osmý. Předfinálovou jízdu ovšem po potížích v úvodu nedokončil a ve finále tak začínal z poslední dvacáté čtvrté pozice. Cílem projel jako dvacátý první. Po penalizacích soupeřů se ale posunul o čtyři příčky dopředu a v konečné klasifikaci tak figuroval na sedmnácté příčce.

Ve třídě Micro účinkovali také dva slovenští jezdci – Matej Nemec a Jakub Gašparovič. Výše se umístil první jmenovaný, který skončil devátý. Gašparovič obsadil třináctou pozici.

Výsledky finálové jízdy třídy Micro: 1. Christopher Feghali (Velká Británie, Dan Holland Racing) 11 kol, 2. Jacob Ashcroft (Velká Británie, Dan Holland Racing) +1,013, 3. Max Sadurski (Nizozemsko, Franck Schnider) +1,092… 17. Zdeněk Bábíček (Česká republika, Tpez) +23,267.

Titulní fotografie: Autódromo Internacional do Algarve