RTR Projects a Buggyra zvítězily v maďarské vytrvalosti

Stáje RTR Projects a Buggyra Zero Mileage Racing se mohly při úvodním podniku ESET Cupu na Hungaroringu radovat z vítězství v hodinovém vytrvalostním závodě. Zatímco RTR Projects ovládlo zásluhou dvojice Matěj Pavlíček a Erik Janiš hodnocení GT4, Buggyra dosáhla na vítězství v klasifikaci Clio Cupu díky Yasmeen Kolocové a Téu Calvetovi.

Během úvodního podniku ESET Cupu na Hungaroringu byl tradičně na programu i hodinový vytrvalostní závod, který první závodní víkend letošního roku uzavřel. V akci měla několikanásobné zastoupení také Česká republika.

V kategorii LMP nastoupila stáj Janík Motorsport s vozem Norma LMP3, do kterého usedli maďarský závodník Balázs Volentér s Tomášem Konvičkou. V kvalifikaci se dvojici podařilo zvítězit jak v hodnocení LMP, tak absolutně. V závodě se ale posádka musela spokojit s celkovou třetí příčkou a se druhým místem ve své kategorii. Její vystoupení bylo zkomplikováno mimo jiné i hodinami a výletem mimo trať.

V GT3 účinkovala stáj Buggyra Zero Mileage Racing. Stejně jako ve sprintech usedli do jejího Mercedesu David Vršecký a Aliyyah Kolocová. Kvalifikace skončila pro dvojici čtvrtým místem celkově a druhým v GT3. A stejně dopadla i v závodě.

David Vršecký a Aliyyah Kolocová skončili v GT3 druzí. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

Stáj RTR Projects se mohla radovat v kategorii GT4 z vítězství. Triumf brněnské ekipě zajistili Matěj Pavlíček a Erik Janiš. Dvojice měla nakročeno za vítězstvím už po kvalifikaci, kterou vyhrála.

V kategorii TCR se zúčastnily vytrvalostní kvalifikace oba vozy Audi stáje Horňák-Aditis, které jsme mohly vidět v závodech TCR Eastern Europe. S prvním autem soutěžili ve vytrvalosti Radim Adámek a Miro Horňák, se druhým pak Petr Fulín mladší. Pro Adámka s Horňákem dopadla kvalifikace velmi dobře – zvítězili. Fulín zajel třetí čas. V závodě ale ani jeden vůz do cíle nedojel. Fulín dokonce vůbec nenastoupil.

Stáj Buggyra Zero Mileage Racing se objevila také v kategorii Clio Cup, kde s jejím Cliem závodili Yasmeen Kolocová a Téo Calvet. A jakožto jediní účastníci tohoto hodnocení si dojeli pro vítězství.

Yasmeen Kolocová a Téo Calvet vyhráli kategorii Clio Cup. Foto:  Buggyra Zero Mileage Racing

Výsledky vytrvalostního závodu: 1. Miro Konopka (Slovensko, ARC Bratislava, Ligier LMP2 JSP2, 1. v LMP) 33 kol, 2. Marcin Jedlinski (Polsko, Olimp Racing, Mercedes-AMG GT3, 1. v GT3) +26,497, 3. Balázs Volentér – Tomáš Konvička (Maďarsko – Česká republika, Janík Motorsport, Norma LMP3, 2. v LMP) +1 kolo… 4. Aliyyah Kolocová – David Vršecký (Česká republika – Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Mercedes-AMG GT3, 2. v GT3) +1 kolo, 9. Matěj Pavlíček – Erik Janiš (Česká republika – Česká republika, RTR Projects, KTM X-Bow GT4, 1. v GT4) +2 kolo, 15. Téo Calvet – Yasmeen Kolocová (Francie – Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Renault Clio Cup, 1. v Clio Cupu) +13 kol, DNF Radim Adámek – Miro Horňák (Česká republika – Slovensko, Horňák-Aditis, Audi RS 3 LMS TCR) +22 kol, DNS Petr Fulín mladší (Česká republika, Horňák-Aditis, Audi RS 3 LMS TCR).

Zdroj: ESET Cup, úvodní foto: RTR Projects

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.