Sedlák ukončil radouňské trápení. Na cestě do nejlepší desítky ho nezastavil ani déšť

Stáj GT2 Motorsport o víkendu zaznamenala nejlepší letošní výsledek v ČMPR. Pro Jana Sedláka totiž skončila Radouňská rallye sedmou příčkou. Jeho týmový kolega Vladimír Odehnal nebyl kvůli problémům s ventilátorem klasifikován. Ukázal ale rychlost, když vyhrál jednu rychlostní zkoušku.

Na třetí pokus to konečně vyšlo. Zatímco v předchozích dvou letech Jan Sedlák do cíle Radouňské rallye nedojel ani jednou, během uplynulého víkendu se mu to konečně podařilo. Kromě toho vybojoval dosud nejlepší letošní výsledek v ČMPR jak pro sebe, tak pro stáj GT2 Motorsport. Obsadil totiž celkové sedmé místo. Ve třídě A4 skončil pátý.

Nechybělo navíc mnoho a Sedlákův celkový výsledek mohl být ještě lepší. Po prvních čtyřech pátečních rychlostních zkouškách, které se konaly ve večerních hodinách, totiž figuroval na šesté příčce. Po první sobotní erzetě navíc překonal i Radka Neveselého a dostal se dokonce na pátou pozici. Ve zbývajících třech rychlostních zkouškách se ale před něj Neveselý vrátil a navíc ho překonal i Štěpán Zabloudil.

"Trochu jsme si ještě chtěli zabojovat se Zabloudilem. Na naše poměry je to ale dobrý výsledek, jsme spokojení a máme radost, že jsme to nezahodili," hodnotil své vystoupení Sedlák, kterého naviguje Jiří Katrňák.

Cesta za sedmým místem ale rozhodně nebyla pro Sedláka jednoduchá. Jezdcům totiž komplikoval život déšť. Pršelo jak během celé páteční etapy, tak při prvních dvou sobotních erzetách.

"Bylo to náročné. Pršelo, mlžila se nám okna. Na těchto mokrých gumách jsme navíc jeli poprvé, takže jsme hledali limity. Spousta posádek odstoupila jenom kvůli tomu, že se jim zamlžovala okna a tím pádem nic neviděli," popisuje náročnost soutěže.

Nebylo to ale jenom počasí, co Sedláka s Katrňákem potrápilo: "Přestal nám fungovat také intercom. Naštěstí jsme to ale provizorně vyřešili," dodává.

Problém s ventilátorem ukončil naděje

Jednou z posádek, která ze soutěže odstoupila kvůli problémům se zamlženým sklem, byla i dvojice Vladimír Odehnal - Lukáš Pořízek, tedy týmoví kolegové Sedláka s Katrňákem. Ti se museli naděje na dobré celkové umístění vzdát po třetí rychlostní zkoušce.

"Přestal nám fungovat ventilátor topení. Auto se nám zamlžilo tak, že jsme neviděli vůbec nic. Ani ve dvacetikilometrové rychlosti jsme nemohli trefit cestu. Museli jsme tedy odstoupit," mrzelo Odehnala.

V sobotu se ovšem do soutěže vrátil, byť bez nároku na celkové umístění. A ukázal rychlost. Zejména se mu zadařilo na šesté rychlostní zkoušce, kterou vyhrál. Věří, že nebýt pátečních potíží, mohl i on skončit v elitní desítce.

"S Honzou jezdíme tak nějak podobně. Vždy se tak trochu předháníme. Jednou je lepší on, jindy zase já. Je to škoda, mohlo to dopadnout lépe," věří.

Odehnalova bilance na Radouňské rallye tak nadále zůstává nelichotivá. Nedojel zde totiž ani loni, kdy se zde představil poprvé. Dokončenou soutěž si ale zatím nepřipsal ani v letošním ročníku ČMPR. Jeho první start při Podorlické rallye pro něj skončil po poruše palivového systému.

Letošní sezona Českomoravského poháru v rallye bude pokračovat o víkendu 19.-20. srpna. Na programu bude Rallye Železné Hory.

Foto: GT2 Motorsport (ilustrační)

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.