Staněk si odvezl z Barcelony jeden bod

Roman Staněk získal při úvodním podniku letošní sezony FIA F3 v Barceloně jeden bod. Ten si pilot Hitechu připsal ze desáté místo v nedělním závodě.

Na okruhu v Barceloně tento víkend odstartovala nová sezona FIA F3. Českému závodníkovi Romanu Staňkovi, který od letoška hájí barvy stáje Hitech, se ve dvojici sobotních klání na body dosáhnout nepodařilo. Zatímco v prvním skončil šestnáctý, ve druhém obsadil čtrnáctou příčku.

Z nedělního závodu už ale s prázdnou neodcházel. Po startu ze 14. pozice se byl totiž schopen propracovat na 10. příčku. Tento výsledek přinesl rodákovi z Valašského Meziříčí jeden bod.

Bodovat se v neděli podařilo také české stáji Charouz Racing System. Logan Sargeant dorazil po startu z osmé příčky do cíle jako devátý a připsal si tak druhé bodované umístění během víkendu. Třetí muž loňského ročníku skóroval už v prvním sobotním závodě, kde obsadil čtvrtou příčku.

Logan Sargeant získal v nedělním závodě dva body. Foto: Charouz Racing System

Zbylí dva jezdci týmu Antonína Charouze Enzo Fittipaldi a Reshad de Gerus stejně jako v sobotních závodech nebodovali ani v neděli. Zatímco Fittipaldi skončil po startu z 18. místa na 19. pozici, De Gerus vyrážel do závodu jako dvacátý osmý a v cíli skončil na 23. příčce.

Druhý podnik FIA F3 se uskuteční až na konci června. O víkendu 26.-27. června se série představí v rámci Velké ceny Francie v Le Castelletu.

Výsledky nedělního závodu: 1. Dennis Hauger (Norsko, Prema) 22 kol, 2. Jack Doohan (Austrálie, Trident) +3,721, 3. Matteo Nannini (Itálie, HWA Racelab) +6,153… 9. Logan Sargeant (USA, Charouz Racing System) +15,435, 10. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) +15,477, 19. Enzo Fittipaldi (Brazílie, Charouz Racing System) +33,274, 23. Reshad de Gerus (Francie, Charouz Racing System) +37,932.

Průběžné pořadí šampionátu jezdců: 1. Dennis Hauger (Norsko, Prema) 34 bodů, 2. Oliver Caldwell (Velká Británie, Prema) 32 bodů, 3. Clément Novalak (Francie, Trident) 28 bodů… 11. Logan Sargeant (USA, Charouz Racing System) 10 bodů, 14. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) 1 bod, 18. Enzo Fittipaldi (Brazílie, Charouz Racing System) 0 bodů, 19. Reshad de Gerus (Francie, Charouz Racing System) 0 bodů.

Průběžné pořadí šampionátu týmů: 1. Prema 66 bodů, 2. Trident 49 bodů, 3. MP Motorsport 44 bodů… 7. Charouz Racing System 10 bodů.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Hitech Grand Prix

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.