V Chorvatsku startuje Alpe Adria, König v sobotu zvítězil

Na okruhu v chorvatském Grobniku startuje tento víkend nová sezona šampionátu Alpe Adria. V sobotu byly na programu první závody. Z Čechů se podařilo triumfovat Oliveru Königovi v kategorii Supersport 300.

Na chorvatském okruhu Grobnik tento víkend začíná nová sezona motocyklového šampionátu Alpe Adria. Česká republika má v úvodním podniku sezony početné zastoupení. Hned šest našich závodníků můžeme vidět v kategorii Superbike. Jsou jimi Michal Prášek, Miloš Čihák, Jiří Brož, Marek Červený, Richard Balcar a Martin Vašulín. Ve třídě Superstock 600 startuje trio Vojtěch Schwarz, Patrik Carda a Patrik Stachura. V Supersport 300 můžeme vidět Olivera Königa a v Superstock 1000 Michala Fillu.

V sobotu měly jednotlivé kategorie na programu první víkendové závody. A českým barvám vynesly mimo jiné i jedno vítězství. Postaral se o něj Oliver König ve třídě Supersport 300. Jezdec stáje Movisio by MIE byl úspěšný už v kvalifikaci, která se rovněž konala dnes. V ní zajel nejrychlejší čas a do závodu tak startoval z pole position. A tuto pozici dokázal proměnit v triumf.

Prášek s Fillou také na bedně

Oliver König ale nebyl jediným Čechem, který v sobotu vyhrál ve své kategorii kvalifikaci a do závodu tak startoval z prvního místa. Zatímco v Superstock 1000 zvládl kvalifikaci nejlépe Michal Filla, mezi superbikery uspěl Michal Prášek.

Michal Prášek dojel v prvním supebikovém závodě druhý. Foto: Alpe Adria

Ani jeden z této dvojice ovšem první příčku na startu ve vítězství nepřetavil. Zatímco Prášek skončil v superbicích druhý, Filla se v Superstock 1000 musel spokojit se třetí příčkou. Nad Práškovy síly byl slovinský jezdec Marko Jerman. Fillu porazili vítězný Nicholas Spinelli a druhý David Božić.

Michal Filla si v sobotu připsal bronzový výsledek. Foto: Alpe Adria

Do nejlepší desítky se v prvním závodě kategorie Superbike vešli kromě Práška také další čtyři Češi. Miloš Čihák dojel pátý, Marek Červený šestý, Jiří Brož osmý a Martin Vašulín desátý. Richard Balcar šachovnicovou vlajku nespatřil.

Schwarz v šestistovkách těsně pod pódiem

V kategorii Superstock 600 se z českých závodníků umístil nejvýše Vojtěch Schwarz, který skončil čtvrtý. Patrik Stachura skončil sedmý a Patrik Carda osmý.

Druhé víkendové závody se budou konat v neděli. V 10:00 vyrazí do akce kategorie Supersport 300, Superstock 600 odstartuje v 10:45, Superstock 1000 v 11:30 a Superbike ve 13:00.

Jezdci do druhých jízd vyrazí podle svých nejrychlejších kol z kvalifikace a sobotního závodu. Königa čeká v Supersport 300 další start z pole position. V Superstock 600 začne Schwarz jako pátý, Stachura jako osmý a Carda jako devátý. V Superstock 1000 bude Filla stejně jako v sobotu začínat z první příčky. Čelní pozice opět připadne i Práškovi v superbicích. Čihák odstartuje čtvrtý, Červený sedmý, Brož osmý, Balcar devátý a Vašulín jedenáctý.

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.