Waszek a Pavlíček si dojeli pro vítězství ve slovenských sprintech

Při sprintových závodech ESET Cupu na Slovakiaringu si dojeli pro vítězství dva čeští závodníci. Zatímco Dennis Waszek ovládl v obou závodech třídu GTC, Matěj Pavlíček triumfoval v obou jízdách v rámci kategorie GT4.

Na Slovakiaringu pokračovala o víkendu druhým podnikem letošní sezona ESET Cupu. Jeho součástí byly tradičně mimo jiné i dva sprintové závody, v nichž měla početné zastoupení mimo jiné i Česká republika.

Sobotní závod dopadl z našich závodníků nejlépe pro Dennise Waszka. Ten dovezl své Lamborghini Super Trofeo do cíle jako celkově čtvrtý. V rámci klasifikace GT ovšem dojel druhý a ve třídě GTC dokonce triumfoval. Po startu závodu Waszek chvíli kroužil v čele hodnocení GT.

Na stupně vítězů se v celkové klasifikaci vozů GT umístil také David Vršecký. Jezdec stáje Buggyra Zero Mileage Racing obsadil v rámci tohoto hodnocení třetí příčku. V GT3 z toho bylo druhé místo. Jako pátý dojel ve třídě GT3 Petr Kačírek.

David Vršecký skončil v sobotu na druhé příčce v kategorii GT3. Foto: ESET Cup Series

Ve třídě GTC dosáhl kromě Dennise Waszka na pódiový výsledek také šéf a závodník stáje RTR Projects v jedné osobě Tomáš Miniberger. Ten nastoupil s novým vozem KTM X-Bow GTX a přestože se během závodu ocitl v hodinách, skončil na druhé příčce.

Stáj RTR Projects ale získala v sobotu trofeje také v GT4. Tam triumfoval Matěj Pavlíček. Jeho týmový kolega Sergej Pavlovec obsadil třetí příčku.

Během sobotního sprintu jsme viděli na trati také Libora Milotu s Mercedesem-AMG GT3 stáje Autocentrum Bratislava. Ten byl zprvu nejlepším z vozů GT, pak se ale ocitl v hodinách. Cílem nakonec projel na celkovém osmém místě. Jelikož ale závodil v kategorii E1+3500, nebodoval do hodnocení ESET Cupu.

Také v neděli dopadl z českých jezdců nejlépe Waszek. Ten se znovu po startu na chvíli objevil ve vedení kategorie GT. V cíli z toho ale opět bylo v tomto hodnocení druhé místo a vítězství ve třídě GTC.

Dařilo se i Sergeji Pavlovcovi ze stáje RTR Projects, který tentokrát neusedl do vozu specifikace GT4, ale do nového GTX. S ním se po startu posunul na druhé místo mezi gétéčky. Pod šachovnicovou vlajkou byl odmávnut jako třetí nejlepší gétéčko a současně bral druhou příčku v GTC.

Stáj RTR Projects si na Slovakiaringu poprvé zazávodila s vozem KTM X-Bow GTX. Foto: ESET Cup Series

Petr Kačírek dojel ve třídě GT3 na třetí pozici. Do Mercedesu týmu Buggyra Zero Mileage Racing usedla v nedělním sprintu Aliyyah Kolocová. Ta ale zažila smolný závod. V prvním kole totiž kolidovala se soupeřem a o pár okamžiků později jí explodovala pneumatika, což pro ní znamenalo konec v závodě.

V GT4 opět zvítězil Matěj Pavlíček. Třetí pozici obsadil Tomáš Miniberger, který si pro nedělní sprint prohodil vozy se Sergejem Pavlovcem.

Výsledky prvního závodu: 1. Miro Konopka (Slovensko, ARC Bratislava, Ligier LMP2 JSP2, 1. v D5) 13 kol, 2. Maťo Konopka (Slovensko, ARC Bratislava, Ginetta LMP3, 2. v D5) +18,803, 3. Marcin Jedlinski (Polsko, Olimp Racing, Mercedes AMG GT3, 1. v GT3) +42,454… 4. Dennis Waszek (Česká republika, Lamborghini Super Trofeo, 1. v GTC) +1:11,884, 6. David Vršecký (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Mercedes AMG GT3, 2. v GT3) +1:35,832, 8. Libor Milota (Česká republika, Autocentrum Bratislava, Mercedes AMG GT3, 1. v E1+3500) +1:48,479, 10. Petr Kačírek (Česká republika, Duck Racing, Audi R8 LMS Ultra GT3, 5. v GT3) +2:07,640, 11. Tomáš Miniberger (Česká republika, RTR Projects, KTM X-Bow GTX, 2. v GTS) +1 kolo, 13. Matěj Pavlíček (Česká republika, RTR Projects, KTM X-Bow GT4, 1. v GT4) +1 kolo, 15. Sergej Pavlovec (Česká republika, RTR Projects, KTM X-Bow GT4, 3. v GT4) +1 kolo.

Výsledky druhého závodu: 1. Miro Konopka (Slovensko, ARC Bratislava, Ligier LMP2 JSP2, 1. v D5) 13 kol, 2. Maťo Konopka (Slovensko, ARC Bratislava, Ginetta LMP3, 2. v D5) +33,311, 3. Marcin Jedlinski (Polsko, Olimp Racing, Mercedes AMG GT3, 1. v GT3) +38,402… 4. Dennis Waszek (Česká republika, Lamborghini Super Trofeo, 1. v GTC) +1:26,218, 6. Sergej Pavlovec (Česká republika, RTR Projects, KTM X-Bow GTX, 2. v GTC) +1:40,208, 8. Petr Kačírek (Česká republika, Duck Racing, Audi R8 LMS Ultra GT3, 3. v GT3) +1 kolo, 10. Matěj Pavlíček (Česká republika, RTR Projects, KTM X-Bow GT4, 1. v GT4) +1 kolo, 12. Tomáš Miniberger (Česká republika, RTR Projects, KTM X-Bow GT4, 3. v GT4) +1 kolo, DNF Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Mercedes AMG GT3) +12 kol.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: ESET Cup

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.