Razgatlioglu v Jerezu navýšil vedení před Reou, z Čechů bodoval jen König

Po sobotní tragédii v kategorii WorldSSP300 se v neděli v Jerezu bojovalo o body ve všech třech kategoriích vypsaných v rámci závodního víkendu MS superbiků

Po hromadné kolizi v 11. kole sobotního závodu podlehl svým zraněním teprve 15letý Dean Berta Viňales - více čtěte ZDE.

Tragédie předčasně ukončila sobotní program, takže ten nedělní byl mírně upraven.

WSBK

Pořadatelé vypustili tradiční Superpole závod a během jednoho dne odjeli jezdci oba "velké". V tom prvním se až do posledního kola držel v čele obhájce titulu Jonathan Rea. Jenže místo radosti přišel smutek a navýšení ztráty v boji o letošní korunu krále superbiků. Brita totiž předjel Toprak Razgatlioglu na Yamaze, který si tak přijel pro důležitou porci 25 bodů. Třetí dojel Scott Redding s Ducati.

Odpoledne si Turek vítězné oslavy zopakoval. Tentokrát po boji s Reddingem, který v cíli rozhodla pouhá desetina vteřiny. Z třetí pozice se mohl radovat veterán Alvaro Bautista s Hondou. Protože Rea dojel "až" pátý, narostla jeho ztráta na Razgatlioglua na 20 bodů.

Výsledky prvního závodu ZDE

Výsledky druhého závodu ZDE

Průběžné pořadí ZDE

WorldSSP

Ondřej Vostatek jedoucí na divokou kartu na body nedosáhl a obsadil 21. pozici. Od top 15 dělilo českého mladíka 22 vteřin. Po pauze způsobené účastí v MotoE se na vítěznou vlnu vrátli Švýcar Dominique Aegerter, který tak vede o úctyhodných 62 bodů.

Výsledky závodu ZDE

WorldSSP300

Bylo to asi těžké po sobotní tragédii, ale závodníci této třídy ukázali  svoji profesionalitu a vydali se na trať. Z českého tria se dařilo lépe znovu Oliveru Königovi, jenž obsadil 11. pozici. Jonáš Kocourk byl v cíli klasifikován čtyřiadvacátý, Petr Svoboda kvůli potížím se svojí Yamahou nedojel. Jerez mírně zdramatizoval boj o titul. Suverénní lídr Adrian Huertas spadl a protože jeho vyzyvatel Jefferey Buis obsadil čtvrtou pozici, snížil se Španělův náskok na 36 bodů. V neděli vyhrál Turek Bahattin Sofuoglu.