Máš babu! Motocyklové ikony se ve videu nahánějí po Masarykově okruhu

Čtyři špičkoví motorkáři, ale každý z jiné branže. A Masarykův okruh. Jak by dopadla taková honička? Česká oděvní značka MEATFLY a výrobce energetických nápojů BIG SHOCK! dali dohromady jezdce, se kterými spolupracují, a na den je „vypustili“ na Masarykův okruh.

Ve videu se potkají bývalý pilot MotoGP Karel Abraham, česká dakarská jednička Martin Michek, přední český stuntrider Adam Peschel a freestylista Martin Šebesta. „Chtěli jsme udělat bláznivé video, kde každý z jezdců bude schopný využít to, v čem je jeho disciplína specifická. Abaja je nejrychlejší na asfaltu, Martin Michek zase v terénu. Z toho vzniká spousta vtipných situací, kde se jezdci mohou potkat a jako děti si „předat babu“,“ vysvětluje brand manažer značky Big Shock! Denis Forbrich.

Video se natáčelo v areálu Automotodromu Brno, jezdci ale zdaleka nevyužili jen samotnou závodní dráhu. Mnohem víc se jezdilo na netradičních místech – po tribunách, v lese, na obslužných cestách kolem trati, ale třeba i v podchodu pod tratí nebo na golfovém hřišti.

„Chtěli jsme využít co nejvíc netypických lokalit, které na okruhu jsou. Většina lidí, kteří se na natáčení podíleli, okruh znají skoro do posledního stromu, takže třeba pro většinu skoků a triků jsme využili přirozený terén a překážky,“ vysvětluje Jan Stárek z Okruháři.cz. Právě jeho tým, který má na okruhu základnu, video natáčel a stříhal.

Spousta záběrů vznikla improvizovaně – obvykle tak, že si jeden z jezdců vymyslel nějaký šílený kousek a než mu to někdo vymluvil, tak ho udělal. Takhle vznikl třeba záběr, kde Martin Michek přejíždí přes šest metrů vysoký portál tunelu pod tratí Masarykova okruhu, nebo salto přes řídítka Adama Peschela. Ani jeden ze záběrů se do finálního videa nedostal, autoři jej ale zveřejnili na sociálních sítích.

Video vzniklo ze spolupráce BIG SHOCK a brněnské oděvní značky MEATFLY. Právě ta se všemi čtyřmi jezdci dlouhodobě spolupracuje a k Michkovi s Šebestou, které podporuje BIG SHOCK!, tak přibyly další dvě motocyklové hvězdy Abraham a Peschel.

Mimochodem pro trojici Abraham-Michek-Peschel to bylo první společné setkání, i když tvářemi MEATFLY jsou už několik let a mají pod její značkou i vlastní kolekce oblečení. Když se netočilo, tak se řešilo – třeba Karel Abraham nabral spoustu informací k Dakaru od Martina Michka. „Hodně mě láká Dakar zkusit, takže jsem Martina vyzpovídal,“ směje se Abraham, který až do roku 2019 jezdil v královské kubatuře MotoGP a napřesrok by se rád vydal závodit do písku.