DTM získává v souboji německých seriálů GT3 důležité body

Ve středu a ve čtvrtek byl německý Hockenheimring svědkem historické události. Prvními dvěma testovacími dny na něm vstoupil šampionát DTM do nové éry. Deset týmů zde předvedlo své vozy specifikace GT3.

Právě tato kategorie nahradila stávající „superauta“.  Byť původně hrozilo, že v DTM zůstanou jen vozy značky BMW, aktuální startovní listina nabízí Audi, BMW, Ferrari, McLaren a Mercedes-AMG. To ještě nemusí být zdaleka všechno, nabídka těchto aut je velmi pestrá – více (nejen) o kategorii GT3 čtěte ZDE

Mezi zkušenými piloty „gé té trojek“, z nichž mnozí sami dřív v DTM závodili, budil pozornost jeden nováček. Za tým AlphaTauri AF Corse nastoupil ještě loni pilot F1 Alexander Albon. Po dvou dnech se z osmnácti zúčastněných pilotů časomíra nejdříve zastavila Lucasi Auerovi v Mercedesu-AMG. Rakušan si připsal čas 1:36,153 minuty. Jen pro porovnání, při posledním podniku podle starých technických regulí zajel René Rast na pole position čas 1:28,337..

Jenže těch necelých šest vteřin na kolo stálo neskutečné peníze, které málem DTM potopily. Šéf seriálu Gerhard Berger si proto teď mohl oddychnout. „Přicházejí k nám špičkoví jezdci ze sportovních vozů, cestovních aut i formulí. Máme tu i nejlepší týmy, jaké můžeme v této kategorii mít. Vemte si třeba Audi. To zastupuje stáj Abt, tedy at samá, která jezdila v bývalé Class One,“ uvedl Berger..

A rakouský matador si nevymýšlí. Z loňského startovního roštu DTM zůstal vedle Abtu také Team Rosberg. Navíc přišly prvotřídní týmy GT3, jako jsou Walkenhorst Motorsport, AF Corse zaštiťovaná AlphaTauri, Mücke Motorsport, GetSpeed Performance či HTP Winward Motorsport..

Ale největším úlovkem je pro DTM příchod stáje ROWE Racing. Nejen proto, že to je další špičková parta. Důležitější pro Bergera je skutečnost, že prominentní tým BMW chybí na aktuálním startovním roštu konkurenčního ADAC GT Masters..

V kategorii GT3 se totiž v Německu díky změně reglementu DTM rozpoutala velká konkurence. Není tu jen seriál ADAC GT Masters známý i z Mostu, ale nesmíme zapomenout ani na Nürburgring Langstrecken Series, tedy bývalou VLN. K tomu ještě přičtěme hojnou účast německých stájí v kontinentálním GT World Challenge Europe..

Závody DTM zamotaly mnohým logistikům hlavu. Vedle Deutsche Tourenwagen Masters chtějí jiné domácí šampionát stíhat čtyři stáje. Ovšem jen HTP Winward Motorsport pojede o body i v klání ADAC. Mercedes-AMG Team GetSpeed, již zmiňované Rowe a Walkenhorst Motorsport budou pokračovat v bojích na Nordschleife. VLN a ADAC GT Masters se zatím chystají spojit jen dvě party: Audi Sport Team Car Collection a Schubert Motorsport..

Přehled hlavních německých týmů GT3 a jejich známých plánů na rok 2021:

Tým NLS ADAC GT Masters DTM
10Q Racing Team X    
Abt Sportsline     X
AF Corse     X
Audi Sport Team Car Collection X X  
Belgian Audi Club Team WRT   X  
BMW Team RMG X    
Falken Motorsports X    
Frikadelli Racing Team X    
Fugel Sport Team Honda ADAC Sachse   X  
GRT Grasser Racing Team   X  
GruppeM Racing     X
Hankook FFF Racing Team X    
Haupt Racing Team     X
HTP Winward Motorsport   X X
Huber Motorsport X    
JP Motorsport     X
KCMG X    
Konrad Motorsport X    
KÜS Team75 Bernhard[   X  
Land-Motorspo   X  
Manthey Racing X    
Mercedes-AMG Team GetSpeed X   X
Mercedes-AMG Team HRT X    
Mücke Motorsport     X
Octane126 X    
Phoenix Racing X    
Precote Herberth Motorsport   X  
RaceIng - powered by HFG      
Racing One      
Rowe Racing X   X
Rutronik Racing[ X    
Schubert Motorsport X X  
SSR Performance   X  
T3-HRT-Motorspor   X  
Team Équipe-Vitesse X    
Team Rosberg     X
Toksport WRT   X  
Walkenhorst Motorsport X   X

Foto: DTM/Jürgen Tap Photography.

Prohlédněte si fotografie z dubnových testů DTM

Fotogalerie

lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor portálu aktualne.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a profesně se mu věnuje celý život.