Víkendový přehled: Loeb přidal do své sbírky úspěchů titul v Extreme E, Azcona je šampionem WTCR

I poslední listopadový víkend nabídl fanouškům motorsportu zajímavé závody. Sledovat jste je mohli spolu s námi ve víkendovém přehledu.

Sobota 26. listopadu 2022

Pražský rallyesprint

Vítězem Pražského rallyesprintu se stal Jan Dohnal. Ten se svým Fordem Fiesta vyhrál tři z celkových pěti rychlostních zkoušek.

Dohnal zvítězil s náskokem devíti sekund před Václavem Pechem. Na stupních vítězů se umístil také třetí Vojtěch Štajf.

Vysoko skončil mimo jiné i bývalý pilot F1 Tomáš Enge, který usedl do vozu Škoda Fabia RS Rally2 Evo. Obsadil páté místo.

Výsledky ZDE

Indian Racing League (Čennai)

První sprint

Pro Gabrielu Jílkovou nezačala sezona Indian Racing League dobře. Sprintový závod totiž po potížích nedokončila.

Pro vítězství si dojel Neel Jani.

Neděle 27. listopadu 2022

Australský superbikový šampionát (The Bend Motorsport Park)

První závod

První závod víkendu neskončil pro Jacka Millera dobře. Kvůli technickým potížím totiž odstoupil.

Pro vítězství si dojel Troy Herfoss. Radovat se ale mohl zejména Mike Jones. Ten sice obsadil až šestou příčku, tento výsledek mu ale zajistil titul šampiona.

Závod byl přerušen červenou vlajkou. Ta byla vyvěšena poté, co kolidovali Billy McConnell a Bryan Staring.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Poslední závod Jacka Millera na motocyklu Ducati skončil čtvrtým místem. V úvodu se dokonce svezl na první příčce.

V posledním závodě sezony triumfoval již jistý šampion Mike Jones.

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

Indian Racing League (Čennai)

Druhý sprint

Ve druhém sprintu triumfoval Akhil Rabindra před Fabienne Wohlwendovou a Jonem Lancasterem.

Hlavní závod

Hlavní závod patřil Neelu Janimu s Akhilem Rabindrou. Druzí skončili Ruhaan Alva s Fabienne Wohlwendovou a třetí pozici obsadili Amir Sayed a Shohil Shah.

 

WTCR (Džidda)

První závod

První závod víkendu ovládl Nathanaël Berthon před Norbertem Micheliszem. Poslední pódiovou pozici ukořistil Tom Coronel, který ovšem mohl děkovat svému parťákovi Francovi Girolami. Ten ho před sebe v závěru pustil. Argentinec nakonec skončil čtvrtý.

Už před závodem bylo rozhodnuto o držiteli titulu. Již po kvalifikaci si ho zajistil Mikel Azcona, kterého mohl před víkendem ohrozit už jen Néstor Girolami. V prvním závodě dojel Azcona šestý a Girolami desátý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

S érou WTCR se rozloučil vítězně Gilles Magnus. Na stupně vítězů vystoupali také druhý Viktor Davidovski a třetí Mikel Azcona.

Néstor Girolami sice skončil až osmý, nakonec ale uhájil titul vicemistra. Jeho rival Nathanaël Berthon totiž kolidoval při souboji o páté místo s Robertem Huffem, poškodil si pravé přední zavěšení a musel ze závodu odstoupit. Z tohoto důvodu byl závod dojet za zpomalovacím vozem.

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

 

Extreme E (Punta del Este)


Lewis Hamilton vrátil svému rivalovi Nicu Rosbergovi loňskou porážku. Šampiony se totiž stala posádka stáje X44 ve složení Sébastien Loeb a Cristina Gutiérrezová, které k celkovému vítězství stačilo třetí místo. Tým překonal i nezdar z první kvalifikace, kde Gutiérrezová havarovala.

Stáj Nica Rosberga zažila katastrofální víkend. Nejprve totiž Mikaela Ählin-Kottulinská havarovala v první kvalifikaci a poté Johan Kristoffersson odstoupil ve druhé kvalifikaci na následky kolize s Násirem al-Attíjou. Trápení stáje vyvrcholilo v takzvaném šíleném závodě. Zde si tým po incidentech poškodil řízení. Mechanici sice zvládli poškození opravit během střídání jezdců a vyslat vůz zpět do akce, na opravách se ale podílelo více členů týmu, než je dovoleno. Proto byl tým diskvalifikován a do finále nepostoupil.

Celkově nakonec Kristoffersson a Ählin-Kottulinská končí na druhé příčce. Na Loeba s Gutiérrezovou ztratili pouhé dva body.

Pro vítězství si dojela v posledním závodě posádka Cupry Násir al-Atíja - Klara Anderssonová. Druzí skončili Emma Gilmourová s Tannerem Foustem.

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

Foto: Extreme E

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.